Baterie VALVEX

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

 email: info@dekordia.pl


nowości / ważne informacje

Piękna łazienka na zawsze - sekretem jest uszczelnienie

Wilgotne ściany i nieprzyjemny zapach w łazience, kto z nas nie spotkał się z takim problemem? Szczególnie problem ten dotyczy mieszkańców bloków, gdzie często w łazience nie ma okna. Wilgoć w łazience to podstawowy problem z jakim musimy się zmierzyć układając płytki ceramiczne. Pogląd, że okładzina ceramiczna jest w 100 procentach szczelna, nie jest do końca prawdziwy. Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć, ale słabym ich punktem są spoiny. Woda przenikając przez zaprawę fugową wnika w naszą podłogę
i ściany, co niestety prowadzi do zawilgocenia podłoża i mogą pojawić się przykre wykwity w łazience
(np. grzyb). Aby uniknąć tego czarnego scenariusza trzeba zadbać o dokładne uszczelnienie łazienki. Zapewni to jej bezpieczny wygląd przez wiele lat.

Opiszemy Państwu jak budować i uszczelniać łazienkę na każdym podłożu (np. na płytach gipsowo-kartonowych oraz na tynkach gipsowych i cementowch).

jak uszczelnić płytki

1. Podłoże - przygotowanie podłoża.

2. Gruntowanie podłoża - preparat gruntujący do podłoży chłonnych.

3. Uszczelnianie - elastyczna powłoka uszczelniająca.

4. Wyposażenie - taśmy i uszczelki.

5. Warstwa kontaktowa i grzebieniowa - elastyczna zaprawa klejowa.
Zaprawa klejowa wzmocniona.

6. Fugowanie.

Polecamy w naszym salonie

 

Przed nałożeniem uszczelniania należy pamiętać o odpowied- nim przygotowaniu podłoża. Musi być suche, czyste i pozba- wione substancji pogarszających przyczepność. Powierzchnie
o silnej oraz zróżnicowanej chłonności należy wcześniej dokładnie zagruntować.

Po całkowitym wyschnięciu preparatu wykonujemy pierwszą warstwę izolacji. Do tego celu używamy elastycznego uszczel- nienia polecanego do stosowania w pomieszczeniach mokrych. Szczególną uwagę prosimy zwrócić na dokładne uszczelnianie połączeń ściana-ściana, ściana-podłoga. Stosujemy w tym celu specjalną taśmę uszczelniającą, a połączenia te należy posmarować materiałem uszczelniającym w który wklejamy taśmę,
a nastepnie nanosimy uszczelnianie na brzegi taśmy. Uszczelnianie naniesiemy wałkiem lub pędzlem
w dwóch warstwach o łącznej grubości 1mm. Drugą warstwę nakładamy dopiero w dwie godziny po wyschnięciu pierwszej.

Po około 3 godzinach od nałożenia drugiej warstwy możemy układać okładzinę ceramiczną. W zależności
od rodzaju płytki oraz podłoża możemy stosować zaprawy standardowe (C1) lub o zwiększonej przyczepności (C2). Zaprawy standardowe stosujemy do płytek ceramicznych i gresów na podłoża cementowe lub gipsowo kartonowe bez ogrzewania podłogowego. Jeśli mamy ogrzewanie podłogowe lub duże rozmiary płytek stosujemy zaprawy elastyczne. Jeśli w budowie naszej wymarzonej łazienki stosujemy kamienie naturalne pamiętajmy o stosowaniu zaprawy na bazie białego cementu przeznaczonej do tego celu.
Podczas przyklejania płytek w łazience musimy zwrócić szczególną uwagę na pełne przyleganie płytki do kleju tak, aby nie było pod płytką pustek powietrznych. W przyszłości z takich pustek mogą wytworzyć się grzyby i pleśnie, co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu w łazience.

Teraz czas na spoinowanie i impregnowanie naszej łazienki. Do fugowania płytek ceramicznych i gresów polecamy zaprawy fugowe elastyczne, które mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe.

Stosowanie się do powyższych zasad i dokładne uszczelnienie naszej łazienki zapewni jej piękny wygląd na długie lata. Ważne, żeby łazienka była piękna i bezpieczna, co zapewnia jej dokładne uszczelnianie.

Komentarze

2011-10-02 20:49:14

Marika napisał:

Bardzo fajny artykuł przydatny dla osób, które zaczynają od zera. To prawda w łazience jest wilgoć i tu trzeba szczególnie zadbać o uszczelanienie.

2011-09-04 17:19:20

natasza napisał:

wow... ca za artykół. bardzo interesujący fajnie przedstawia rozwiązanie. jak dla mnie te rewelacja.