kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Kalkulatory

Kalkulator płytek - Twój pomocnik w wykańczaniu wnętrz

Jeśli zastanawiasz się, ile płytek potrzeba do wykończenia danego pomieszczenia, kalkulator na naszej stronie wyliczy wszystko za Ciebie. Od teraz masz możliwość obliczenia zapotrzebowania materiałowego na podłogi bądź ściany - wystarczy wpisać niezbędne dane dotyczące wymiarów powierzchni i gotowe. W ciągu kilku sekund otrzymasz niezbędne informacje, które pozwolą Ci rozpocząć zakupy. Czego dokładnie możesz się spodziewać, korzystając z naszego programu?
  • Dowiesz się, ile płytek kupić.
  • Poznasz dokładne zapotrzebowanie na ściany i podłogi.
  • Program może również posłużyć jako:
    • kalkulator płytek tarasowych;
    • kalkulator kleju do płytek.
  • Podczas obliczania, ile metrów kwadratowych płytek kupić, program uwzględnia szerokość fug oraz wszelkie otwory - ich powierzchnię odejmie od wyników.
Pamiętaj, żeby do uzyskanych wyników, dodać 10% zapasu, a w przypadku układania płytek w karo nawet 15%. Przykładowo: jeśli kalkulator płytek m2 obliczył, że potrzebujesz 40 m2 materiału, kup 44-46 m2. Ile płytek kupić, ile płytek kupić na m2 i, jak obliczyć ilość płytek do łazienki, to najczęściej zadawane pytania.

Jak obliczyć ilość płytek na metr kwadratowy?

Konieczne jest wzięcie wymiarów długości oraz szerokości podłogi bądź ściany i pomnożyć przez siebie te wartości, uzyskując dzięki temu dokładną ich powierzchnię. Kalkulator płytek na m2 wyliczy to wszystko za Ciebie, na podstawie otrzymanych danych.

Jak wyliczyć ilość płytek?

Aby wiedzieć, ile płytek kupić, trzeba dowiedzieć się, ile metrów kwadratowych ma powierzchnia do wyłożenia. Następnie mnożymy długość przez szerokość płytki, powiększone o rozmiary fugi. Np. płytka o wymiarach 60 × 60 cm z fugą 5 mm to powierzchnia 0,366 m2. Dzieląc powierzchnię płytki przez powierzchnię pomieszczenia do wyłożenia, dowiesz się, ile płytek kupić.

Ile metrów kwadratowych płytek do łazienki 4m2?

Bazując tylko na wymiarach podłogi, przyjmuje się, że na łazienkę o wielkości 4 metrów kwadratowych, potrzeba 23 płytek o wymiarach 30 x 60 cm.

Ile płytek 60 x 60 na metr kwadratowy?

Korzystając z kalkulatora płytek m2, możemy dowiedzieć się, że na metr kwadratowy należy kupić 3 sztuki płytek o ww. wymiarach.

Jak obliczyć, ile sztuk na m2?

Jeśli zastanawiasz się, ile płytek na m2 potrzebujesz, oblicz powierzchnię płytki, a następnie podziel uzyskaną wartość przez 1 m2. Jeśli boisz się błędów w pomiarze, warto skorzystać z kalkulatora płytek m2.

Ile płytek potrzeba? - kalkulator płytek

Jeśli zastanawiasz, jak obliczyć ilość płytek do łazienki, kuchni bądź innego pomieszczenia, skorzystaj z naszego programu, jakim jest kalkulator płytek ściennych i podłogowych; Musisz podać długość i szerokość podłóg i ścian, wprowadzić dane dotyczące szerokości fugi oraz otworów i gotowe!

Jak obliczyć, ile metrów kwadratowych płytek?

Wystarczy, że podasz w kalkulatorze wymiary płytek, szerokość fugi oraz otworów i voila! Otrzymasz dokładne dane, nawet te dotyczące ilości kleju.

Jak obliczyć, ile płytek potrzeba na podłogę - kalkulator

Nasz kalkulator to nie tylko kalkulator płytek ściennych, ale również podłogowych. Wystarczy, że podasz długość oraz szerokość posadzki i uwzględnisz szerokość fug. Odtąd nie musisz martwić się, jak obliczyć ilość płytek do łazienki - kalkulator zrobi wszystko za Ciebie.
Na ścianę
kalkulator cm x cm mm
kalkulator m m Otwór x m x +
Na podłogę
kalkulator cm x cm mm
kalkulator m m Otwór x m x +

Zaleca się dodanie do otrzymanych wyników 10% "zapasu". W przypadku układania "w karo" zapas powinien wynosić 15%.