kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Płytki do garażu

Płytki do garażuDecydując się na budowę garażu podejmujemy wyzwanie. Wynika ono przede wszystkim ze specyficznej funkcjonalności pomiesz- czenia. Wybierając materiały musimy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami, na których działania są narażone. Szczególnie istotnym jest wybór odpowiednich płytek do garażu.

SPECYFIKA GARAŻU

Podłoga garażowa narażona jest przede wszystkim na bardzo duży nacisk. W zależności od posiadanego samochodu jest to zwykle kilka ton. Przy takim obciążeniu nieodpowiednio dobrane płytki mogą najzwy- czajniej w świecie pękać. Kolejnym zagrożeniem są zmiany temperatur. Nawet jeśli posiadasz ogrzewany garaż, trzeba liczyć się z możliwością gwałtownego wychłodzenia w trakcie wprowadzania i wyprowadzania samochodu. Trzeba też pamiętać, że garaż często jest miejscem mniej skomplikowanych napraw i wszelkich prac konserwacyjnych. Niestety niejednokrotnie wiąże się to z zabrudzeniami np. smarem.

JAK WYBRAĆ PŁYTKI?

Przede wszystkim przed zakupem należy uzmysłowić sobie, że w przeciwieństwie do kuchni czy łazienki,
w garażu funkcjonalność jest o wiele ważniejsza niż estetyka. Dlatego też warto zastanowić się, jak będziemy wykorzystywać to pomieszczenie.

Gwarancja wytrzymałości

Jeśli będzie to miejsce parkowania samochodów ciężarowych, warto wybrać płytki o grubości 12 mm. Dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać ich pękania. W przypadku samochodów osobowych wystarczająca będzie grubość 7-9 mm.

Bezpieczeństwo niezależne od pogody

Należy pamiętać, że z garażu będziemy korzystać o każdej porze roku. W trakcie zimy śnieg znajdujący się na naszym samochodzie w trakcie topnienia będzie powodował tworzenie się kałuż, przez które bardzo łatwo się poślizgnąć. Analogiczna sytuacja występuje przy obfitych opadach deszczu, kiedy nasze auto wręcz ocieka wodą. Warto więc wybrać płytki antypoślizgowe i mrozoodporne. Właściwości te zniwelują możli- wość pękania płytek na skutek dużych amplitud temperatur oraz zagwarantują nam bezpieczeństwo. Wśród dostępnych modeli na rynku tymi właściwościami odznacza się produkcja Cersanit, w szczególności kolekcja H200.

Wygląd ma znaczenie

Wybór płytek na posadzkę garażu powinien być oparty przede wszystkim na ich właściwościach. Nie oznacza to jednak, że musisz całkiem zapomnieć o walorach estetycznych. Wybór odpowiednich płytek zapewni Ci schludny wygląd. Warto więc zwrócić uwagę na odporność na zabrudzenia. Pozwoli ona na szybkie usunięcie wszelkich plam np. po oleju. Również istotnym jest wybór płytek twardych, najlepiej mających 7-8 punktów w skali Mohsa. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o zarysowania.

ZADBAJ O DŁUGOWIECZNOŚĆ POSADZKI

Od czego zależy czy płytki w garażu będą nam służyć długie lata? Bardzo istotne jest ich prawidłowe ułożenie, dlatego warto przy tym skorzystać z pomocy specjalisty. Równie ważna jest też ich konserwacja. Jeśli zakupiliśmy model nieimpregnowany, możemy wykonać impregnację we własnym zakresie. Należy
tu jednak pamiętać o powtarzaniu zabiegu co 3-5 lat, ponieważ jego jakość niestety nie jest tak wysoka,
jak w wypadku impregnacji fabrycznej.

Komentarze