kody rabatowe New Trendy

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Inserta/dekoracje szklane

 dekoracje szklane

Coraz chętniej sięgamy po szklane elementy dekoracyjne przy urządzaniu swojego domu. Dekoratorzy wnętrz są jednomyślni. Świetnie współgrają one z innymi materiałami. Nie straszna im współpraca z drew- nem, betonem czy sztucznymi tworzywami. Odpowiednio dobrane inserto szklane podkreśla charakter pomieszczenia.

dekoracje szklaneBEZPIECZEŃSTWO – RZECZ NADRZĘDNA

Czy użycie szkła jest bezpieczne dla domowników? Jak najbardziej! Sprawdzeni producenci, tacy jak Paradyż, Opoczno czy Polcolorit, proponują nam jedynie elementy ze szkła hartowanego. Oznacza to,
że szkło zostało poddane specjalnej obróbce termicznej. Najpierw zostało nagrzane, a następnie gwałtownie schłodzone. Dzięki temu szkło nabiera nowych właściwości: jest nawet 4 razy bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż przed obróbką, a dodatkowo w przypadku rozbicia, rozpada się na małe fragmenty o tępo zakończonych krawędziach.
W praktyce takie ozdoby służą przez wiele lat i są całkowicie niegroźne dla użytkowników. 

INSERTA/DEKORACJE SZKLANE – ZRÓB TO SAM?

W Internecie bez większego problemu można znaleźć poradniki dotyczące samodzielnego wykonania szklanych dekoracji. Własnoręczne wyroby nadają naszym czterem kątom niepowtarzalnego, osobistego stylu. Pamiętajmy jednak, że zwykle przy takim rękodzielnictwie korzystamy z materiałów ogólnodostęp- nych. Może się to wiązać z zastąpieniem szkła hartowanego przez szkło zwykłe, które stanowi niestety potencjalne zagrożenie dla użytkowników, szczególnie jeśli w domu są dzieci. Żeby nie martwić się ich bezpieczeństwem, warto użyć trwalszego materiału. Przy tworzeniu niektórych dekoracji na pewno świetnie sprawdzi się płyta z pleksiglasu. Nie jest to niestety rozwiązanie idealne. Tworzywo bardzo łatwo ulega porysowaniu, co z czasem może rzutować na estetykę naszego dzieła.

dekoracje szklaneDO KUCHNI, ŁAZIENKI CZY SALONU?

Producenci gwarantują nam szeroki wybór dekoracji szklanych. Dzięki temu możemy dopasować odpowiednie do każdego pomieszczenia. Firma Paradyż ma w swojej ofercie inserta szklane przedstawiające truskawkę, malinę i cytrynę. Idealnie nadają się do stworzenia owocowej kompozycji w kuchni. Będzie bardzo apetycznie.

Szukasz bardziej dyskretnej ozdoby? Czegoś, co jedynie podkreśli charakter wnętrza i doda mu nowoczes- ności? W takim razie lepszym wyborem będą Glass Black Inserto i Glass Azure Inserto firmy Opoczno. Te dekoracje sprawdzą się zarówno w salonie, jak i wnętrzu łazienki.

Coraz cieplej przyjmujemy szkło pod nasz dach. Zwykle pierwszym krokiem była wymiana klasycznego, drewnianego stołu na szklany blat. Można jednak zauważyć, że powoli rozpoczyna się era szklanych dekoracji w naszych wnętrzach, a ponieważ komponują się one z właściwie każdym stylem, od wnętrz rustykalnych aż po minimalistyczne aranżacje, jedynym ograniczeniem w ich zastosowaniu jest nasza wyobraźnia.

Komentarze