kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Grzejniki Terma

grzejnik terma

Wszyscy pamiętamy czasy, kiedy pomimo naszych starań, aby jak najlepiej zaaranżować wnętrze naszego domu, cały efekt psuł grzejnik. Duży z topornymi żeberkowymi łączeniami. Zło konieczne. Nie raz usiłowaliśmy go zamaskować. Te czasy to już przeszłość. Producenci przedstawiają nam wachlarz modeli, którym blisko do sztuki współczesnej. 

grzejnik termaZROZUM SWÓJ GRZEJNIK

Przed zakupem warto zapoznać się ze sposobem działania grzejników. Pozwoli to nam na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania dla naszego wnętrza. Również korzystanie z porady specjalisty okaże się przyjemniejsze.

Jak działa nasz grzejnik? Na jeden z dwóch sposobów. Poprzez
konwekcję lub promieniowanie. Pierwsza metoda wykorzystuje cyrkulację powietrza: zimne powietrze napływa dołem, ciepłe wypływa górną kratką. Dzięki temu pomieszczenia ogrzewane jest w sposób równomierny. Promieniowanie polega na podgrzaniu powierzchni na którą padają promienie.

Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie grzejniki działają w oparciu o oba rozwiązania z tym, że jedno z nich jest dominujące.

GRZEJNIKI TERMA – WYBÓR NA LATA

Przy zakupie grzejnika niezwykle ważnym kryterium powinna być jakość. Dlatego warto skorzystać
z produktów marki Terma, której niezawodność potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Przede wszystkim moc grzewczą. Powinna ona być odpowiednio dobrana
do każdego pomieszczenia, w zależności od jego metrażu, ilości i szczelności okien oraz przeznaczenia.
W łazience warto wybrać grzejnik o większej mocy, której nadwyżkę z powodzeniem wykorzystamy choćby do suszenia ręczników.

Kolejną istotną kwestią jest materiał z którego wykonano grzejnik. Powszechnie stosowane żeliwo ustępuje pierwszeństwa stali. Z tego metalu wytwarzane są grzejniki Terma, co gwarantuje nie tylko dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też płynną regulację temperatury. 

Kluczowym czynnikiem przy zakupie jest również design grzejnika. Nie chcemy przecież, aby zniweczył starania, które włożyliśmy w urządzenie naszego domu. Na szczęście, dzięki szerokiemu asortymentowi Termy, mamy w czym wybierać. Jako zwieńczenie łazienki możemy wykorzystać drabinkowy model Dexter, który jest dwukrotnym zdobywcą tytułu Grzejnik Roku. Dla tęskniących za oldschoolowym charakterem grzejników żeliwnych oczywistym wyborem będzie kolekcja Ribbon. Z kolei Cyklon, Angus i Aero świetnie wpasują się w minimalistyczne aranżacje. Oczywiście w dużych pomieszczeniach mamy pełne pole do popisu, ale co zrobić w przypadku mniejszego metrażu? Jeszcze większym wyzwaniem jest nietypowy układ pomieszczeń. Warto wtedy przyjrzeć się rozwiązaniu, które oferuje nam model Outcorner. Dzięki niemu możemy połączyć niebanalny wygląd z oszczędnością miejsca.

UNIKNIJ BŁĘDÓW PRZY MONTAŻU

grzejnik terma

Po długich godzinach rozważań, udało nam się kupić idealny grzejnik. Jesteśmy wręcz pewni, że będzie nam służył przez lata. Nieprawidłowy montaż może jednak zniweczyć nasze starania.

Bardzo ważną kwestią jest prawidłowe umieszczenie grzejnika -
powinien być w miejscu, gdzie straty ciepła są największe. Dlatego warto zamontować go w pobliżu okna. Należy pamiętać, aby odległość od podłogi i parapetu wynosiła ok. 10 cm. W innym razie musimy liczyć się
ze zwiększoną utratą ciepła. Sytuacja jest analogiczna kiedy grzejnik zasłonięty jest poprzez obudowę czy też meble. 

Komentarze