kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Ale Meksyk! Ręcznie malowane umywalki i kafle

kafle dekoracyjne z MeksykuNiepowtarzalne, ręcznie malowane umywalki i kafle prosto z Meksyku już w ofercie sklepu Dekordia.pl. Ręcznie malowane wzory i bogactwo kolorów. Coś co wyróżni Twoje wnętrze.

Umywalki i kafle meksykańskie powstają w tradycyjnej technice Talavera, pochodzą
z małej miejscowości Dolores Hidalgo w centralnym Meksyku. Technika Talavera cechuje się bogactwem wzornictwa oraz intensywnością kolorów, które są tak charakterystyczne dla rozpalonego słońcem Meksyku. Wczesna produkcja ceramiki typu Talavera była inspirowana wpływami tradycji Starego Świata, które zostały przywiezione przez napływowych ceramików z różnych regionów Hiszpanii. Ceramika Talavera stała się szybko meksykańska odmianą hiszpańskiej ceramiki typu Majolica produkowanej w Talavera de la Reina oraz w innych miastach Hiszpanii.
Pierwszy zakład ceramiczny powstał w mieście Puebla około 1600 roku. Zakład ten produkował kafle o bia- łym tle z niebieskim wzorem. Na przestrzeni lat technika Talavera była ulepszana poprzez dodawanie nowego wzornictwa, kolorów, a także rozszerzenie gamy produkowanych produktów.

 Zobacz całą ofertę płytek

kafle dekoracyjne z Meksyku

kafle dekoracyjne z Meksyku

kafle dekoracyjne z Meksyku

umywalka z Meksyku

umywalka z Meksyku

umywalka z Meksyku

Tak powstają kafle i umywalki Kolory Meksyku. Meksykańska ceramika powstaje poprzez wyrabianie ręczne ciasta, ręczne wycinanie i malowane. Tradycyjna technika jest taka sama od 1600 roku! Powstają produkty niezwykłe i niepowtarzalne, których nie znajdziecie w marketach budowlanych.

Zobacz całą ofertę umywalek

Komentarze