kody rabatowe New Trendy

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

email: info@dekordia.pl

nowości / ważne informacje

Listwy szklane

Listwy szklane

Z każdym rokiem coraz chętniej wybieranym materiałem przy budowie i urządzaniu domu jest szkło. Jego wielkim atutem jest uniwersalność zastosowania. Idealnie komponuje się niemal z każdym materiałem: drewnem, betonem, metalem czy też tworzywami sztucznymi. Szkło może być niebanalnym dopełnieniem aranżacji wnętrza.

MODA  A  BEZPIECZEŃSTWO

Pierwsza wątpliwość jaka się pojawia, przy rozważaniu szklanych elementów aranżacji, jest kwestia bezpieczeństwa. Obecnie wszelkie szkło wykorzystywane w architekturze, jest odpowiednio przystosowane. Podlega ono procesowi hartowania, czyli ogrzaniu do wysokiej temperatury, a następnie szybkiemu schło- dzeniu. Dzięki tej obróbce termicznej szkło hartowane jest o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Prawie niemożliwym jest jego rozbicie. Gdyby jednak do tego doszło, szkło rozpadnie się na kawałki o tępo zakończonych krawędziach.

Aby szkło hartowane utrzymało te właściwości, nie powinno być cięte, dlatego polecamy zakup elementów przygotowanych na wymiar.

listwy szklaneSIŁA DETALU

Warto zauważyć, że niewielki element może nadać wyrazistości całemu pomieszczeniu. Często stawia on kropkę nad "i". Taką funkcję może pełnić stylizowana apteczka czy też minimalistyczny gazetownik. Kolejną możliwością tchnięcia świeżości do naszych wnętrz jest użycie szklanych listw. Przodownikiem w ich produkcji jest marka Opoczno, oferująca szeroką gamę kolorystyczną listw, od czerwieni poprzez fiolety aż do kobaltu. Znakomicie prezentują się jako zwieńczenie linii płytek, ale również swoiste szklane kompozycje.

W przemyślanej aranżacji szklane listwy potrafią swoją prostotą zaczarować całe pomieszczenie. Przed montażem warto zastanowić się jaką rolę mają odegrać. Czy mają być jedynie przełamaniem matowej faktury kafelków? A może celem jest wprowadzenie przy ich pomocy większej ilości światła? Wykorzystując szklane listwy można również stworzyć artystyczny kolaż. W ten sposób małym kosztem możemy sprawić sobie niebanalne dzieło sztuki współczesnej, a jednocześnie dodać pomieszczeniu osobistego charakteru.

Niezależnie od funkcji, którą listwy mają pełnić w naszym wnętrzu, warto korzystać z oferty uznanych producentów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakup nie będzie stwarzał zagrożenia dla użytkowników. Będzie odznaczał się również wyższą odpornością na zarysowania.

Aby naszym listwom zapewnić jak najdłuższą żywotność, należy skupić znaczną uwagę na sposobie montażu. Warto wykorzystywać proponowane przez producenta kleje - tym sposobem unikniemy przykrych niespo- dzianek, takich jak odklejanie się listw na przestrzeni czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją szklanych dekoracji producenta Opoczno - tutaj.

Komentarze

2017-08-05 11:48:16

Maska00 napisał:

naprawde bardzo ładnie to wygląda ;)

2016-05-25 08:58:27

tanie domeny c Poznań napisał:

To prawda szkło zyskuje znaczenie w każdym domu i pięknie zdobi. Listwy są prześliczne!