kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

email: info@dekordia.pl

nowości / ważne informacje

Jakie baterie do łazienki

Ważnym, choć na pierwszy rzut oka mało zauważalnym, elementem wyposażenia łazienki są baterie – wannowe, prysznicowe, umywalkowe oraz bidetowe.

Baterie umywalkowe oraz bidetowe mają stworzyć odpowiedni strumień wody o żądanej ciepłocie, baterie wannowe i prysznicowe zaś służą nie tylko do napełniania wanny, ale umożliwiają również wzięcie natrysku. Baterie wannowe składają się z wylewki oraz zaworu do podłączenia węża natrysku.

Najpopularniejsze są klasyczne baterie chromowane, dostępne są także baterie kolorowe - białe, czarne czy czerwone. Zaletą "kolorowych" baterii jest łatwość ich utrzymania w czystości - na ich powierzchni wszelkie osady czy zanieczyszczenia są mniej widoczne.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów baterii. Najpopularniejsze są nadal tanie baterie standardowe - dwuuchwytowe. Baterie takie są wyposażone w dwa kurki, oddzielnie regulujące strumień wody zimnej
oraz gorącej.

Ze względu na wygodę oraz większą trwałość i niezawodność coraz większą popularność zdobywają jednak baterie jednouchwytowe. W bateriach tych zarówno temperaturę jak i strumień, ustala się jednym ruchem ręki - ustawiając w odpowiednim położeniu pojedynczą dźwignię. Do baterii jest doprowadzana woda zimna
i ciepła, regulację temperatury uzyskuje się poprzez zmianę położenia uchwytu w poziomie, regulacja intensywności strumienia następuje zaś poprzez odpowiednie ustawienie dźwigni uchwytu w pionie. Baterie jednouchwytowe nie mają części ruchomych i wewnętrznych uszczelnień gumowych, będących źródłem przecieków.

Opłacalnym zakupem mogą okazać się baterie termostatyczne. Baterie te posiadają wbudowany termostat, który poprzez odpowiednie mieszanie gorącej i zimnej wody stabilizuje jej temperaturę. Baterie te pozwalają na dokładne ustawienie temperatury ciepłej wody, co zapobiega jej nadmiernemu zużyciu. Wybór takiej baterii może być szczególnie opłacalny, gdy mamy zainstalowany licznik zużycia gorącej wody - dzięki precyzyjnej regulacji temperatury wody możemy ograniczyć jej zużycie. Baterie termostatyczne dobrze współpracują również z gazowymi podgrzewaczami wody zaopatrzonymi w automatyczną regulację tempe- ratury wody, przy podgrzewaczach z regulacją ręczną mogą wystąpić pewne problemy.

Kupując baterię należy zwrócić uwagę na cenę i dostępność części zamiennych oraz serwis gwarancyjny (szczególnie w przypadku baterii termostatycznych).

Źródło: www.kolo.com.pl

Komentarze

2015-04-07 14:56:12

beata z stylowo napisał:

Ja wiem czy taki ciężki mi się podobają te proste w stylu nowoczesnym. Mam już swoją wymarzną.

2011-12-15 11:29:07

JOANNA W KOŁOBRZEG napisał:

jest duży wybór baterii w sklepach oraz internecie...aż czasami ciężko wybrać tą jedyną z pośród wielu tysięcy różnych... sama jestem przed zakupem baterii i czeka mnie ciężka decyzja

2011-12-06 17:48:20

Daniel napisał:

Nowoczesne baterie są nie tylko piękne i estetycznie wykonane, producenci zwracają też uwagę na mniejsze zużycie wody.

2011-10-11 15:03:55

petronella napisał:

baterie w łazience tez odgrywają wazna rolę:)) mi się osobiscie podobaja takie duże nietypowe, ale wiadomo nie do każdej takiej pasują:)) no i przede wszytskim dbac o nie odpowiednimi środkami:)) aby lśniły i były bez zarazków, osadów itp i aby ich nie zniszczyć:))

2011-10-03 18:26:50

Marika napisał:

Kupując baterię powinniśmy zwrócić uwagę przezde wszystkim na wygląd, bo ważne jest, aby elementy nam się podobały. Istotna jest jednak także cena - nie zawsze, ale zazwyczaj to, co tanie jest nie dobre jakościowo. Jestem zwolenniczką kupowania droższych rzeczy do domu, bo na dłużej nam wystarczają.

2011-09-27 21:54:46

majanka napisał:

Zgadzam się, że warto kupić baterię droższą i zarazem lepszą, ale o taki sprzęt trzeba też dbać odpowiednimi środkami, zeby nie zrobił się na nich nalot od kamienia lub żeby nie sczernialy. Wczoraj cały wieczór szorowałam łazienkę - wiem co mówię ;-)

2011-09-08 22:41:24

Chewille napisał:

baterie termostatyczne sprawdzą się świetnie w łazienkach dla dzieci. Ustawiając automatycznie temperaturę wody mamy pewność , ze nasza pociecha nie poparzy rąk ani nie umyje czy raczej nie domyje ich w zimnej wodzie. Baterię należy także dopasować do stylu łazienki, płytek.

2011-09-03 13:01:01

natasza napisał:

moim zdaniem to warto jest raz zainwstować w baterię i kupić droższą ale i lepszą. w tych zwykłych tandetach to uszczelki zaraz się psują przeciekają i tzreba wymieniać.