kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki?

Stolarka drzwiowa przeznaczona do łazienki powinna spełniać normy bezpieczeństwa. Wybierając drzwi do pokoju kąpielowego należy upewnić się, że zapewnią one odpowiednią wentylację pomieszczenia, a sposób ich otwierania będzie właściwy. Warto zamontować w nich również zamek, dający domownikom poczucie prywatności.

drzwi do łazienki„Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego
drzwi do łazienki muszą otwierać się na zewnątrz oraz mieć nie
mniej niż 0,8 m szerokości i 2 m wysokości w świetle ościeżnicy. Ich istotnym elementem są otwory wentylacyjne, zapewniające prawidłową wentylację mieszkania. Ważna jest również możliwość zamknięcia drzwi łazienkowych od wewnątrz” – podkreśla Paweł Arabas, Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa, producenta stolarki drzwiowej i okiennej.

Bezpieczne i komfortowe

Drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz. Ważne jest, aby nie blokowały przejścia w przedpokoju ani nie kolidowały z otwartymi szafkami łazienkowymi. Drzwi do pokoju kąpielowego powinny być strażnikiem intymności, dlatego muszą być wyposażone w odpowiedni zamek. Najodpowiedniejszy będzie model, który można otworzyć również od zewnątrz w sytuacjach awaryjnych.

Wybierając stolarkę drzwiową do łazienki należy pamiętać, iż powinna ona zapewnić odpowiednią wentylację w tym pomieszczeniu. Swobodny przepływ powietrza w łazience jest niezwykle istotny ze względu na negatywne działanie wilgoci, a także obecność takich drzwi do łazienkiurządzeń,
jak np. piecyk gazowy. W pokoju kąpielowym można zamontować drzwi
z kratką lub tulejami wentylacyjnymi w dolnej części skrzydła. Praktycznym rozwiązaniem jest przycięcie stolarki drzwiowej na dole, tak aby szczelina pomiędzy ich skrzydłem a podłogą była źródłem wentylacji.

Estetyczne wariacje na temat drzwi

Stolarka drzwiowa przeznaczona do pokoju kąpielowego powinna być również estetyczna i pasować do stylu w jakim została urządzona łazienka oraz przedpokój. W gustownie zaaranżowanym wnętrzu łatwiej bowiem o relaks i odprężenie. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań odpowiednie będą np. drzwi wykonane
z drewna. W łazience posiadającej okno sprawdzą się modele z pełnym skrzydłem, np. utrzymane w natu- ralnych odcieniach orzecha, buku czy olchy drzwi z serii Decor, dostępne w ofercie firmy Stolbud Włosz- czowa. Jeśli łazienka wymaga doświetlenia, warto wybrać model z przeszkleniem lub drzwi wykonane
w całości ze szkła. Dodadzą one oryginalności wnętrzom urządzonym z wyobraźnią. Niebanalnym dopełnie- niem nowoczesnej aranżacji będą np. modele z kolekcji Vitrio firmy Stolbud Włoszczowa. Ich skrzydła wykonane są z hartowanego, piaskowanego szkła o grubości 8 mm. Szklane skrzydła drzwi są bardzo praktyczne, gdyż przenikające przez nie naturalne światło rozjaśnia pomieszczenie. Dlatego dobrze sprawdzą się w małej, pozbawionej okna łazience. Mleczne lub matowe szkło jest przy tym nieprzezroczyste, dzięki czemu zapewni pełne poczucie prywatności.

Dobrze dobrane drzwi podniosą komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania łazienki. Warto wybrać
model, który harmonijnie wkomponuje się w aranżację pokoju kąpielowego, łącząc w sobie walory użytkowe
i estetyczne.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
www.stolbud.pl
 

Komentarze