kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Ciepły brąz na zimę

Warszawa 20 grudzień 2011 roku

Informacja prasowa

Ciepły brąz na zimę
Zalety brązu trudno przecenić. To kolor, który daje poczucie bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny  jest najbardziej popularnym kolorem podłóg – stąpając po nich czujemy się pewnie i stabilnie. Najczęściej też otaczamy się brązowymi meblami i dodatkami. Dlaczego? Bo to właśnie brąz sprawia, że wnętrze wydaje się przytulne. W dodatku pasuje niemal do każdego innego koloru –  jest idealnym tłem dla barwnych zasłon, dywanów i dekoracji. Ma tylko jedną wadę: potrafi być ciemny i wtedy lepiej nie stosować go w małych pomieszczeniach. Ale i na to jest rada. Im mniejszy pokój, tym  jaśniejszy odcień brązu trzeba wybrać. Od ciemnej czekolady można przejść do kawy z mlekiem – pastelowe odcienie beżu to najbezpieczniejsza barwa we wnętrzu.

Brązowy i jego odcienie to kolory, które nie wychodzą z mody. Tej zimy wzbogacone o odcienie z kolekcji „Barwy Natury” sprawią, że twój dom będzie elegancki. Oto bezpieczne zestawy do przytulnego wnętrza.

ZESTAW 1 – Kolory ziemi
Brąz w otoczeniu swoich naturalnych odcieni. Wybierz dwa ciemne odcienie brązu i zestaw je z delikatnym pastelowymi kremami. Dodatkowe kolory? Złoty, miedziany, żółty. Jeśli zestaw jest dla Ciebie zbyt monotonny, ale nie lubisz kontrastów, pomaluj ścianę w pasy lub naklej tapetę w brązowe wzory. Dodatki
z naturalnych materiałów – wiklina, drewno, glina.
Kolor podstawowy: 151 Kwiat pustyni
Kolory uzupełniające: 143 Zamki na piasku, 102 Piaszczysta plaża
Kolor kontrastowy: 122 Zachodzące słońce

Ciepły brąz na zimę

Zestaw 1

ZESTAW 2 – Smuga błękitu
Brąz i błękit to zestaw nieco staromodny, ale dziś powroty do przeszłości są bardzo popularne. Jeśli chcesz pozostać w tym klimacie, wybierz stylowe dodatki – rzeźbione ramy, cynowe świeczniki. Jeśli chcesz uwspółcześnić zestaw, stosuj błyszczącą stal nierdzewną i barwione na kolor szkło. Możesz też dodać trochę fioletów: sprawią, że wnętrze wyda się bardziej wyrafinowane.
Kolor podstawowy: 143 Zamki na piasku
Kolory uzupełniające: 141 Wiosenny deszczyk, 146 Kwiat Orientu
Kolor kontrastowy: 155 Górski krokus

Ciepły brąz na zimę

Zestaw 2

ZESTAW 3 – Ciepła tonacja
Brązowy należy do ciepłej palety barw, połącz go z innymi ciepłymi kolorami: czerwonym, pomarańczowym. Nie musisz długo zastanawiać się nad odcieniem. Każdy odcień czerwieni dobrze współgra z brązem. Dla kontrastu dorzuć zielony, ale tylko w drobiazgach. Dodatki zostaw w gładkich kolorach, możesz pograć fakturą. Dodaj miękkie i puchate tkaniny. Ciepłe, tak potrzebne zimą.
Kolor podstawowy: 151 Pachnący cynamon
Kolory uzupełniające: 149 Wspomnienie lata
Kolor kontrastowy: 124 Bukiet róż

Ciepły brąz na zimę

Zestaw 3

UWAGA!
1. Zbyt ciemny brąz w małym pomieszczeniu może wyglądać przygnębiająco. W takich przypadkach zawsze maluj sufit na biało, dobrze jest zostawić chociaż jedną ścianę w odcieniu jaśniejszym.

2. Brązowa podłoga, brązowe meble i brązowe ściany to zbyt wiele. Takie zestawienie zawsze będzie monotonne.

3. Jeśli pomalujesz wszystkie ściany na brązowo, uważaj z czarnymi dodatkami. Dwa bardzo ciemne kolory, zwłaszcza na dużych powierzchniach, nie będą dobrze wyglądać.
 

Komentarze

2012-01-01 15:19:33

Daniel napisał:

Bardzo podoba mi się ostatnie zdjęcie, te kolorowe poduchy i ten supernowoczesny fotel, bardzo pasują do tego wystroju. Ława nadaje mu nowoczesny design. Całe wnętrze jest bardzo imponujące, jasne, przestronne, a co najważniejsze bardzo wygodne.