Ogólnopolska Baza Architektów i Projektantów Wnętrz

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Kolory Pantone 2021

Instytut Pantone już po raz dwudziesty drugi wybrał kolor, a właściwie kolory roku.  Co roku Instytuy wybiera kolor, który symbolicznie wyznacza trendy na kolejne 12 miesięcy. W tym trudnym dla całego świata roku zostały wybrane dwa koloru, a nie jak zwykle jeden.

Barwami 2021 roku Pantone są 17-5104 Ultimate Grey - "uspokajająca szarość", która przypomina „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże” oraz 13-0647 Illuminating - "słoneczna żółć" niosąca nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepszy czas w przyszłości.

Szarość doskonale pokazuje trudności, przez jakie przechodzimy ostatnio w związku z pandemią koronawirusa. To także barwa kamieni, odpornych i mocnych. Świetlisty żółty, jest na jego tle niczym światełko w tunelu. Symbolizuje nową energię, nadzieję i pokonanie kłopotów.

 

 

 „To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo” - tłumaczy tegoroczny wybór Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute.

 

Jak się wam podoba tegoroczny wybór?

Komentarze