kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

email: info@dekordia.pl

nowości / ważne informacje

Sztukateria ścienna

Sztukateria to ozdobne listwy ścienne, które w naszej architekturze są już od bardzo dawna, bowiem datuje się je już na okres starożytności. Pierwotnie miały one głównie zastosowanie na zewnątrz budynków, ale w renesansie i baroku zagościły również we wnętrzach, nadając im niepowtarzalnego blichtru.

 

Sztukateria elewacyjna jest bardziej wytrzymała, tak by mogła poradzić sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi. Natomiast listwy wewnętrzne pełnią funkcje głównie dekoracyjne.

Sztukaterie różnią się również materiałem ich wykonania. Decydując się na tego rodzaju dekoracje ścienne, do wyboru mamy elementy wykonane z gipsu, pianki poliuretanowej lub styropianu.

Listwy dekoracyjne są bardzo uniwersalne w aranżacji. Będą idealne zarówno w pomieszczeniach w stylu klasycznym, jak również nowoczesnym. W zależności od rodzaju, kształtu czy wielkości można je dostosować do każdej aranżacji.

Sztukaterią podkreślimy wybrane elementy wnętrz, tj.: obrazy, lustra, kominek, otwory drzwiowe i okienne lub wnękę. Idealnie sprawdzi się również do odcięcia koloru ściany w pionie lub poziomie. Dzięki zastosowaniu listew i gzymsów efektownie wykończymy mieszkanie i nadamy mu wyjątkowego charakteru

Listwy ścienne MARDOM 
Narożniki MARDOM 

Poznaj całą naszą ofertę listew ozdobnych: TUTAJ

 

 

Komentarze