kody rabatowe New Trendy

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Szafki i półki do łazienki

Nawet najlepiej urządzone wnętrze nie wygląda dobrze, gdy panuje w nim bałagan. Dlatego planując łazienkę musimy przewidzieć miejsce na kosmetyki, ręczniki oraz inne przedmioty codziennego użytku.

Wybór sposobu przechowywania zależy od dostępnej przestrzeni i stylu łazienki. Obecnie dostępne rozwiązania dają bardzo szerokie możliwości - od klasycznych mebli łazienkowych po futurystyczne przeszklone szafki i półki. Ważne, by swoim stylem komponowały się z resztą pomieszczenia.

szafka do łazienkiJeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, warto pomyśleć o typowych meblach łazienkowych, takich jak produkowane przez KOŁO serie Aplauz lub Nova TOP. Ich wygląd sprawia, że pasują zarówno do wnętrz w stylu klasycznym
jak też do bardziej nowoczesnych. Szafki wykończone są naturalnym drewnem
w jasnym lub ciemnym kolorze.

Dobrym rozwiązaniem są również szafki podwieszane - od najprostszych typu "apteczkowego" po szafki z półokrągłymi przezroczystymi lub matowymi drzwiczkami - na przykład seria Impuls. Można je powiesić niemal w każdej łazience, a brak tradycyjnych nóżek ułatwia utrzymanie czystości na podłodze.

Doskonałym rozwiązaniem są także szafki typu cargo, szczególnie przydatne do przechowywania ręczników czy środków czystości. W szafce uchylnej można natomiast przechowywać oczekującą na pranie bieliznę, jeśli w łazience znajduje się także pralka.

Zamiast tradycyjnych szafek możemy użyć też wiklinowych koszy, drewnianych skrzynek lub nawet estetycz- nych, dobranych kolorystycznie kartonowych pudeł.

Nie wszystkie łazienkowe akcesoria trzeba chować w zamkniętych szafkach. Niektóre używane codziennie kosmetyki wręcz powinny być w łatwo dostępnym miejscu. Wyeksponowaniu i organizacji takich przedmiotów służą różnego rodzaju półki.

szafka do łazienkiPółka może znaleźć się niemal wszędzie - wbudowana w ścianę
i podświetlona, szklana lub drewniana pod lustrem, przy albo pod umywalką, nad wanną oraz w wielu innych miejscach łazienki - wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebna. Ciekawym pomysłem jest regał podumywalkowy z otwartą półką lub też umywalka z posze- rzonym blatem, który łatwo utrzymać w czystości. Rolę półki pełnić może także duży blat w który wpuszczamy umywalkę - jest tam wówczas wystarczająco dużo miejsca na wszelkie potrzebne nam akcesoria. Należy jednak pamiętać, by blat był zrobiony z ma- teriału odpornego na wodę i dobrze uszczelniony w miejscu łączenia z umywalką. Te same zasady obowiązują w stosunku
do półek przy wannie lub w kabinie prysznicowej.

Jeśli dzielimy łazienkę niskim murkiem, można go wykorzystszafka do łazienkiać także jako półkę, szczególnie gdy podwieszamy tam umywalkę.

Niezależnie od tego jaki wybierzemy rodzaj mebli do przechowywania, pamiętajmy, że w łazience wszystko powinno mieć swoje miejsce.
W pomieszczeniu kojarzącym się z czystością powinien panować porządek.

Zobacz wszystkie szafki Sanitec Koło na Dekordia.pl

Źródło: www.kolo.com.pl

Komentarze

2015-04-07 14:54:57

beata z stylowo napisał:

Piękne są :) kolorystykę może bym zmieniła ale naprawdę super.

2011-12-27 22:25:46

Marlena G napisał:

Taka łazienka jest marzeniem każdej kobiety. Z wielką przyjemnością można do niej wejść i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy podziwiając tak nowocześnie urządzone wnętrze kabina prysznicowa zniewalająca, umywalka klasyczna i gustowna. Ta łazienka jest na pewno inspiracją dla innych ; ))

2011-12-06 17:45:16

Daniel napisał:

W łazience wszystko musi mieć swoje miejsce, dlatego korzystajmy z porad specjalistów i dekorujmy nasze łazienki ładnymi szafkami.

2011-10-11 14:46:53

petronella napisał:

Zgadzam się z Piotrem:)) ja tez wole aby ktoś nie ogladał moich kosmetyków itp. A co do artykułu to faktycznie ciekawy i godny polecenia pzreczytania:))

2011-10-07 12:01:57

KoKo napisał:

Szafki i półki, to ważny element wyposażenia łazienki, nie wyobrażam sobie ładu i porządku bez nich. Dobrze wyglądają te idealnie dopasowane do koloru glazury i klimatu w środku. Wybór na szczęście mamy bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

2011-09-27 21:22:32

majanka napisał:

A ja zawsze mam podział - wszystko, co używam codziennie - kosmetyki,itp. musi być wygodnie pod ręką, czyli otwarte półki i to duża ilość. Najlepiej wnękowe - wtedy nic nie spada z półki odstającej od ściany. Natomiast wszytkie przedmioty, które używane są od czasu do czasu, czyli czyste ręczniki na zmianę, proszki do prania, zapasowe kosmetyki chowam do szafek. Leżąc na wierzchu, to tylko zbiera kurz. No i super sprawa - kosz cargo i na pranie zamykany w szafce łazienkowej.

2011-09-19 11:19:21

Alessandra napisał:

Nie wyobrażam sobie ładnej łazienki bez nowoczesnych szafek. Obecnie na rynku jest ich tak duży wybór, że każdy może je idealnie dopasować do wystroju swojej łazienki. Wprowadzają do wnętrza ład i porządek, a także ozdabiają.

2011-09-18 18:01:37

Marika napisał:

fajny i przydatny artykuł, ja jestem zwolenniczką odkrytych półek, bo sama lubię oglądać u moich znajomych kosmetyki i sama lubię, gdy ktoś może i chce coś podpatrzeć u mnie:)

2011-09-14 16:27:47

piotr napisał:

fajny oraz obszerny artykuł.i jest w nim dużo prawdy. ja w swojej łazience mam tylko zamknięte szafki. po co ktoś by miał oglądać moje osobiste kosmetyki czy przybory toaletowe ???