kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Metody konserwacji płytek szkliwionych

Szkliwione płytki ceramiczne są łatwe do czyszczenia, można je zmywać wodą i popularnymi na rynku detergentami. Nie trzeba stosować wosku ani polerowania. Płytki nie zatrzymują brudu, który może prowadzić do gromadzenia się na ich powierzchni bakterii i mikroorganizmów.
Najważniejsze jednak, aby płytki zostały dobrze dobrane i ułożone z uwzględnieniem rodzaju pomieszczenia w którym się znajdują.

jak konserwować płytki szkliwionejak konserwować płytki szkliwione

Pierwsze mycie płytek

Pierwsze czyszczenie płytek wykonujemy w celu wyeliminowania z powierzchni ceramicznej resztek kleju, fug i wapna. Zazwyczaj stosujemy środek o lekko kwaśnym odczynie, który pozostawiamy na powierzchni płytek a następnie spłukujemy go czystą wodą (zaleca się przestrzeganie wskazówek podanych przez producenta i wykonanie próby na małej powierzchni).

Codzienna higiena płytek

Codzienna pielęgnacja polega na wytarciu powierzchni płytek zwilżoną szmatką w celu przywrócenia ich naturalnego blasku. Można też stosować specjalne detergenty do płytek, które są szeroko dostępne
w sprzedaży.

Czyszczenie specjalne

Wykonujemy je w przypadku podłogi zaniedbanej przez bardzo długi okres czasu lub takiej, której płytki
i fugi noszą ślady środków plamiących. Kiedy mamy do czynienia z podłogą zaniedbaną wystarczy energicznie wytrzeć powierzchnię używając do tego odpowiedniego detergentu. W drugim przypadku musimy wywabić plamę. Można to zrobić wykorzystując procesy chemiczne (stosując specjalne detergenty wchodzące w reakcję chemiczną z plamą i powodując jej zniknięcie) lub fizyczne (stosowanie bardzo miałkich środków ściernych co daje mechaniczne usunięcie plamy lub brudu).

Komentarze

2012-01-03 17:54:11

Daniel napisał:

Kiedy dbamy o nasze płytki codziennie, czy co kilka dnia, ich czyszczenie nie jest później trudne.

2011-10-02 20:58:20

Marika napisał:

Fajny i pomocny artykuł. W następny weekend biorę się za czyszczenie płytek w mojej łazience!