kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Jak urządzić małe mieszkanie?

Porada Pani Małgorzaty Sobczak - Urządzamy małe mieszkanie

Małe pokoje w mieszkaniu to zmora niejednej osoby. Podpowiem Wam jak dobrze zagospodarować naszą przestrzeń.

Zacznijmy od początku. Najważniejszy jest pomysł na zagospodarowanie naszej przestrzeni. Urządzając małe mieszkanie należy dokładnie przemyśleć, co i jak poustawiać, dobrać odpowiednie kolory. Najważniejsze jednak to dobrze czuć się w naszym mieszkaniu.
Jak sprawić, żeby nasze mieszkanie było optycznie większe? Małe pomieszczenie należy pomalować na
jasne kolory np. na biało bądź na inny odcień bieli tj. biała czekolada, ecri, kość słoniowa, ewentualnie na kolor piaskowy. Ściany prostopadłe pomalujmy na kolor biały, a pozostałe dwie na inny odcień bieli (kolory nie będą się zbytnio odróżniać a optycznie powiększą nasze pomieszczenie). Ważna rada to nie zagracać!
W małych pomieszczeniach nie powinno być zbyt wiele mebli. Musimy czuć przestrzeń.

Jak urządzić małe mieszkanie
Zdjęcie nr.1 http://media.szybko.pl/realestate/79/79d6d4c32e67cca027af2bcaa792a089.jpg


Doskonałym wyjściem jest szafa wkomponowana w ścianę. Nie zagraci nam pokoju, a jeśli jeszcze na jej drzwiczkach są lustra, optycznie powiększy nasz pokój i nada stylu ścianie.
Zamiast zamkniętej kuchni (oczywiście jeśli to możliwe) możemy postawić na aneks kuchenny i połączyć salon z kuchnią. Dzięki temu będziemy mieli więcej przestrzeni a nasza kuchnia wyda się troszkę większa.
Dodatki potrafią zdziałać cuda jednak pamiętajmy, aby podczas dodawania dekoracji zachować umiar
i trzymać się ściśle jednego stylu oraz ograniczeniu koloru deseni.
Dużą rolę odgrywa oświetlenie. Za pomocą dobrze dobranych kolorów oraz odpowiedniego natężenia światła możemy określać charakter i nastrój w mieszkaniu, np. jeśli chcemy mieć pokój w stylu romantycz- nym powinniśmy postawić na niezbyt ostre światło, delikatnie przyciemnione.

Jeśli chcemy, żeby nasze mieszkanie na długo pozostało piękne zadbajmy żeby było łatwe w utrzymaniu czystości. Proponuję zdejmowane pokrowce bądź narzuty na sofy czy kanapy. Mała ilość mebli da nam możliwość utrzymania czystości na całej powierzchni podłogi (jedną komodę, kanapę i stolik zdecydowanie lżej przesunąć niż wielki segment).
Spodobał mi się projekt nowoczesnego salonu połączonego z aneksem kuchennym.

Jak urządzić małe mieszkanie
Zdjęcie nr 2 http://czterykaty.pl/czterykaty/51,57642,6571889.html?i=0

Projekt jest klasyczny i bardzo elegancki. Jest sporo przestrzeni, która nie jest zagracona meblami, kolory są odpowiednio dobrane i nie ma natłoku dekoracji. Według mnie ten projekt nie wymaga już żadnych poprawek. Jest  w 100% nowoczesny i oryginalny.

Dziękujemy za poradę Pani Małgorzacie. A wy jakie macie sposoby na urządzenie małego mieszkania? 

Komentarze

2018-06-22 15:15:24

Piotrek N napisał:

w nowoczesnych loftowych wnętrzach świetnie sprawdzą się regały metalowe np do przechowywania książek https://metalsistem-cbtc.pl/regaly-polkowe-super-1-2-3/

2012-01-03 17:30:40

Daniel napisał:

Ciekawy artykuł i fajne fotki. Spodobała mi się kuchnia, kolorystyka i rozkład mebli. Przede wszystkim zaś połączenie stołu z blatem i szafką. To bardzo dobre rozwiązanie, świetnie się sprawdzi w małych mieszkankach. Chciałbym też podkreślić za Panią, że dobre oświetlenie i porządek odgrywają zasadniczą rolę.

2011-10-08 22:42:03

Marika napisał:

Fajny i bradzo pomocny artykuł. Zgadzam się z tym, iż mieszkań nie można przytłaczać zbyt dużą ilością tak zwanych ozdobników. Im mniej tym leoiej, a zwłaszcza w małym mieszkaniu. Poza tym trzeba szukać ciekawych rozwiązań pozwalających zaoszczędzić miejsce!

2011-03-06 20:15:43

Pani Wiosna napisał:

Podobają mi się obie przedstawione aranżacje. Wskazówki bardzo cenne, a szczególnie jedna- nie zagracać. Tak naprawdę to porada odnosząca się do kazdego, a zatem również dużego wnętrza. Natłok mebli sprawia, że zanika przestrzeń. Dobrze jest też przechowywac rzeczy w specjalnych pojemnikach, by nie sprawiały wrażenia bałaganu. Nadmiar bibelotów tez nie jest mile widziany i gasną przy nim te przedmioty, które szczególnie ładnie się prezentują.

2010-12-25 22:10:19

Dorota M Jasieniec Solecki napisał:

Urządzenie małego mieszkania tak aby było ładne, funkcjonalne, wszystko nam sie w nim pomiesciło i nie sprawiało wrażenia zagraconego jest wielką sztuką. Przerabiałam juz kilka razy w swoim życiu ten temat wynajmując kawalerkę. Największy problem zawsze miałam ze znalezieniem miejsca na wszystkie potrzebne rzeczy, których nie używa sie codziennie, typu walizka, zimowa koldra, sprzęt sportowy. Dlatego wydzielenie miejsca na dużą szafę, w której wszystko sie zmieści jest konieczne. Niestety nie zawsze jest to możliwe w małym mieszkanku.

2010-10-25 14:37:51

Mariola d Mizerów napisał:

dokładnie tak jak Pani napisała, mało i tak by było łatwo w utrzymaniu czystości:)

2010-10-23 15:25:22

Chris napisał:

Sam już nie długo zaczynam remontować poddasze i nie mam tam zbyt wiele miejsca. Wszystko będzie w zabudowie i wykończenia będą musiały wizualnie stworzyć większą przestrzeń. Mam nadzieję że sobie poradzę :)