kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Łazienka w stylu Modern Classic (Archiwalne)

Styl Modern Classic- ogólna charakterystyka

Nazwa Modern Classic nie ma polskiego odpowiednika jednak łatwo domyśleć się, że kwintesencją stylu jest połączenie nowoczesności z klasyką. To zestawienie może wydawać się nieoczywiste, ale odpowiednio dobrane elementy nowoczesne z klasycznymi robią świetne wrażenie. Styl Modern Classic z klasyki czerpie symetryczną zasadę porządku, która równoważy wszystkie elementy. Natomiast akcent modernizmu w tej estetyce to najnowsze, funkcjonalne rozwiązania w nowoczesnych wnętrzach. Styl Modern Classic równoważy i łączy ze sobą, z pozoru dwa sprzeczne style estetyczne. 

Idealnym budynkiem do stworzenia tego stylu jest kamienica oraz inne budynki z rysem historycznym. W takich wnętrzach najłatwiej jest wykreować omawiany styl, wykorzystując potencjał zastanych elementów takich jak: wysoki sufit, masywne drzwi lub sztukateria. W mieszkaniach w bloku trudniej będzie osiągnąć styl w całej jego okazałości, ale zawsze warto próbować, do czego gorąco zachęcamy.

Jak zaprojektować łazienkę w stylu Modern Classic?

Planując urządzenie łazienki w stylu Modern Classic, musimy pamiętać o zachowaniu równowagi pomiędzy klasycznymi ozdobnikami, a nowoczesnymi elementami. Najważniejsze jest rozsądne wyważenie elementów klasycznych i nowoczesnych. 

Klasyka powinna być podkreślona akcentami, które wprowadzają odpowiedni nastrój i przenoszą nas do wcześniejszych epok, nowoczesność to funkcjonalne rozwiązania, ale nie przysłaniające spójnego efektu.

Musimy więc zaprojektować elegancką łazienkę, która jednocześnie będzie w stu procentach funkcjonalna. Taki efekt można osiągnąć zaczynając od wyboru płytek ceramicznych, baterii oraz umywalki — z wyglądu klasycznej, ale pojemnej i wygodnej w użytkowaniu. Dobrym rozwiązaniem będzie wanna wolnostojąca zamiast prysznica, bo bardziej pasuje do wnętrz stylizowanych na klasyczne. Styl Modern Classic w łazience możemy podkreślić za pomocą dużych luster z dekoracyjnymi ramami, dizajnerskimi lampami i grafikami.

Łazienka w stylu Modern Classic powinna być przestronna i jasna. Warto zastosować białe kafelki w stylu metro. Do białych płytek można dodać czarne jako ozdobny akcent. Czarno-biała podłoga sprawdzi się również idealnie. Chromowana lub złota armatura, wykończona porcelaną lub szkłem będzie detalem podkreślającym styl łazienki. 

Modern Classic wprowadza do wnętrza ład i harmonię, wrażenie luksusu poprzez stosowanie kompozycji opartej na symetrii i szlachetnych materiałach (porcelana, marmur, złoto, szkło). Styl ten jest mocno związany z  przeszłością ale wykorzystujący współczesne rozwiązania. W estetyce Modern Classic doskonałe  rzemiosło  współgra z wysmakowaną formą i perfekcyjnie dopracowanym detalem. Styl ulega również teraźniejszym modom, dlatego widać w nim również też lekki powiew glamour w postaci kryształowych lamp, lustrzanych mebli i powierzchni odbijających światło.

Produkty z naszego sklepu, które mogą się przydać:

 

Wanna wolnostojąca retro

 

 

Płytki ceramiczne Cambia -
Cerrad New Design

 

 

Płytki ceramiczne
Black&White Dunin

 

 

Płytki ceramiczne
Metro Style Opoczno

 

 

Kolekcja Monocolor Vives

 

 

Ceramika retro

 

 

 

Baterie retro 

 

Sztukateria

 

Komentarze