kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

email: info@dekordia.pl

nowości / ważne informacje

Ponadczasowe zielone płytki ceramiczne Cz. 2

Zieleń jest barwą kojarzoną z naturą, która ma kojące działanie. Dlatego jest jednym z najchętniej wprowadzanych kolorów do wnętrz niezależnie od odcienia.

Kolor zielony wnosi ze sobą świeżość i poczucie bezpieczeństwa. Poprawia nastrój, wycisza i zbliża nas do natury. W związku z tym warto po niego sięgnąć podczas urządzania mieszkania. Kolor zielony sprzyja  koncentracji, co może być pomocne w kuchni podczas tworzenia autorskiego dania. 

Zieleń może dominować w pomieszczeniu albo manifestować swoją obecność poprzez dodatki. W przypadku płytek ceramicznych może to być dekor z motywem roślinnym lub mały fragment ściany wyłożony płytkami w kolorze ulubionej zieleni.

Decydując się na konkretny odcień zieleni podczas urządzania wnętrza, pozwólmy wybrzmieć wszystkim jego walorom. Butelkowa zieleń wniesie elegancję, oliwkowa równowagę, a limonkowa -energię. Charakter wnętrza tworzy nie tylko kolor płytki, ale również jej stylizacja, zestawienie zieleni z innymi barwami i dodatkami. 

Proponujemy 5 zestawień kolorów z zielenią w roli głównej.

1. Zieleń i biel - klasyczne i harmonijne zestawienie barw sprzyjające relaksowi. Jest to najbezpieczniejsze połączenie, pozwalające na dodanie również innego koloru pasujących do zielonego.

2. Zielony i żółty - energetyczne zestawienie barw. Stosując te kolory należy dobrze dobrać odcienie.

3. Zielony i szary - nowoczesny minimalizm wnoszący życie do surowych wnętrz. Neutralne zestawienie, które sprzyja odpoczynkowi. W tym przypadku wiele odcieni zieleni będzie świetnie współgrało z szarością. 

4. Zieleń i pomarańcz - energetyczne i intrygujące zestawienie barw. W tym duecie ważne jest dobranie odpowiednich odcieni. (np. zgaszona zieleń i pastelowy pomarańcz)

5. Zieleń i brąz - zestawienie barw występujących w naturze wniesie do wnętrz harmonię i ukojenie. Najprostszym sposobem jest połączenie zieleni z drewnem, które ma wiele pięknych odcieni. 

Poniżej prezentujemy zestawienie zielonych kafli, które można wykorzystać w łazience kuchni lub innych pomieszczeniach. Tym razem będą to zielone płytki ceramiczne z importu.

W części pierwszej zaprezentowaliśmy zielone kafelki polskich producentów.

 

Ape Ceramica, kolekcja Lord

Marazzi, kolekcja Zellige

Dune, kolekcja mozaik Alegria

Decus, kolekcja Craquele

Ape Ceramica, kolekcja Crayon

Vives, kolekcja Rivoli

Fabresa, kolekcja Victroian

Aparici, kolekcja Gatsby

Ribesalbes, kolekcja Hope Olive

Aparici, kolekcja Metallic

Realonda, kolekcja Rhombus

Realonda, kolekcja Riad

Vives, kolekcja Rivoli (raspail oliva)

Caesar, kolekcja Trace

 

Komentarze