kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Sztuka XXL - Ceramiczne obrazy

Informacja prasowa

Inspirują Cię fotografie, grafiki i fototapety? Ich wodoodporną wersją są wieloelementowe dekory Opoczno, układające się w obrazy, które wyróżnią Twoją łazienkę spośród innych.

Przy urządzaniu łazienki priorytetem jest trwałość i funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z dekoracji. W wybranych kolekcjach płytek łazienkowych znajdziesz elementy, którymi „pomalujesz” ściany na swój sposób. Potrzebujesz podpowiedzi, jak to zrobić? Wystarczy, że poznasz kilka zasad. Jak używać dużych dekoracji?

W zdobieniu ścian dekoracjami wieloelementowymi obowiązuje tendencja, by wyróżniać tylko jedną ścianę bądź nawet jej fragment (pionowy lub poziomy pas), natomiast pozostałe powierzchnie pozostawić neutralne. Zamiast rozpraszać uwagę, skupiasz ją wtedy w jednym miejscu. Podstawą jest stonowana baza (znajdziesz ją w poszczególnych kolekcjach), która podkreśli wybraną grafikę oraz wydobędzie jej walory. Wyrazisty akcent zadecyduje o stylistyce i charakterze pomieszczenia, a także stanie się punktem odniesienia przy zakupie dodatków.

Gdzie je umieścić?

Dekory to sprawdzony sposób, by optycznie wyznaczyć łazienkowe strefy, np. umywalkową, prysznicową czy kąpielową. Gdy problemem jest niezagospodarowany kącik, to właśnie tam najbardziej przyda się element przyciągający wzrok. Istotnym kryterium jest perspektywa użytkownika: jeśli chcesz podczas kąpieli napawać się widokiem konkretnego obrazu, umieść go na linii swojego wzroku. A gdy planujesz zamontować duże lustro nad umywalką, możesz powielić ten wzór, układając grafikę na przeciwnej ścianie. Będziesz ją widzieć za każdym razem, gdy staniesz przy lustrze. Na koniec upewnij się, że kompozycji nie przysłonią planowane meble i zastanów się nad ewentualnym jej oświetleniem.

Określ swój styl

Czas podjąć decyzję, jaki charakter nadać pomieszczeniu kąpielowemu. Czy zamierzasz się w tym miejscu relaksować, czy też szukać pobudzającej energii? Odpowiednio do swoich preferencji zdecyduj się na spokojny bądź dynamiczny wzór, stonowany lub nasycony kolor. Bardzo duża dekoracja wywoła największe wrażenie, ale zastosowana w zbyt małej łazience może ją przytłoczyć. Chcesz być na czasie? Zapoznaj się
z najnowszymi kolekcjami płytek, projektowanymi zgodnie z obowiązującymi trendami. Zdjęcia gotowych aranżacji znajdziesz w internecie, który jest świetnym źródłem rad i inspiracji. Przeglądając oferty pod kątem swojego gustu, pomyśl także o tym, co podoba się pozostałym domownikom. Na koniec rzuć okiem na całe mieszkanie. Łazienka powinna być z nim pod jakimś względem spójna. Jeśli w salonie i kuchni przeważają formy geometryczne, warto zachować ten kierunek. Nad kanapą wisi kolekcja fotografii roślin? To świetny temat do łazienki. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, możesz zwrócić się o pomoc do specjalisty od aranżacji wnętrz.

Ostatni punkt programu – dodatki

Niezbędne drobiazgi, jak ręczniki, pojemniki do przechowywania, pozostające na widoku kosmetyki czy przedmioty służące tworzeniu nastroju (świece zapachowe, dodatkowe źródła światła) to ważny element aranżacji. Ich wybór nie może być przypadkowy. Sięgaj po takie elementy, które stylem i kolorem będą korespondowały z bazą (np. białymi lub szarymi ścianami) bądź z obrazem ściennym (mocny kolor dawkuj
z umiarem).

Obrazy różnią się tematyką, kolorami i techniką wykonania. Fotorealistyczne powiększenia, trójwymiarowe szkice, delikatnie zarysowane kontury albo powtarzalne desenie geometryczne mówią o stylu łazienki. Zobacz jak można je wykorzystać:

obrazy z płytek ceramicznych obrazy z płytek ceramicznych
Kolekcja Parisen
obrazy z płytek ceramicznych obrazy z płytek ceramicznych
Kolekcja Pret a Porter
obrazy z płytek ceramicznych obrazy z płytek ceramicznych
Kolekcja Vivid Colours
obrazy z płytek ceramicznych
Kolekcja French Touch

www.opoczno.eu

Komentarze