kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Płytki klinkierowe

Płytki klinkierowe

Wbrew pozorom płytki są niezwykle istotnym elementem wystroju. Ich przemyślany wybór pozwoli podkreślić charakter wnętrza oraz może nam oszczędzić wielu kłopotów w przyszłości. Warto zdecydować się na neutralny desing, który nie będzie stanowił problemu przy zmianie wystroju. Pamiętajmy, wymiana kafelków jest o wiele bardziej kosztowna i czasochłonna niż np. przemalowanie ścian.

Płytki klinkieroweUNIWERSALNE PIĘKNO

Na polskim rynku mamy ogrom różnych modeli płytek. Łatwo przez to dokonać złego wyboru, który przysporzy nam później wielu kłopotów.
Jak ich uniknąć? Warto zdecydować się na wzór, który pasuje do obecnego wystroju pomieszczeń, ale sprawdzi się też po jego ewentualnych zmianach.

Polecamy rozważenie zakupu płytek klinkierowych. Większość z nich charakteryzuje się neutralnym wyglądem, który umożliwi nam swobodne rearanżacje wnętrz, bez konieczności skuwania kafelków.
W zależności od upodobań możemy wybrać model, który wprowadza ciepło do pomieszczenia, jak
np. Koracotta, lub bardziej surowy klimat – np. Bazalto, który będzie idealnym dopełnieniem wnętrz rustykalnych. Z położeniem płytek klinkierowych nie musimy ograniczać się do podłóg, świetnie
prezentują się również na ścianach. Stanowią tym samym interesującą alternatywę dla tapet i farby.

CZY KLINKIER SPEŁNI OCZEKIWANIA?

Płytki klinkierowe, dzięki swoim właściwościom, charakteryzują się szeroką możliwością zastosowań.
Warto zaznaczyć, że są one bardzo odporne na zmiany temperatur i obciążenia mechaniczne. Dzięki temu
są w stanie sprostać wyzwaniu najbardziej wymagających pomieszczeń. Dodatkowo wiele kolekcji, jak np. Paradyż Klinkier Natural, jest również odporna na wszelkie zabrudzenia. Głównym przeznaczeniem tego modelu jest zastosowanie zewnętrzne, jednak kombinacja tych cech pozwala bez obaw wykorzystać go
na ścianach i podłogach wewnątrz pomieszczeń.

Poszukując płytek na taras czy schody zewnętrzne nie zapomnijmy o czynnikach, takie jak opady. W tym wypadku, oprócz estetyki i trwałości, trzeba wziąć pod uwagę  bezpieczeństwo użytkowania. Dobrym wyborem będzie model Aquarius, którego powierzchnia  ma właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu deszczowe dni na schodach czy tarasie nie będą nam straszne.

Płytki klinkieroweJAK UŁOŻYĆ PŁYTKI KLINKIEROWE?

Montaż płytek należy rozpocząć od przygotowania podłoża. Należy je oczyścić z kurzu i zabrudzeń. Następnie na powierzchnię nanosimy warstwę kleju (klej powinien być przeznaczony do mocowania płytek, elastyczny i mrozoodporny). Kolejne rzędy płytek naklejamy, rozpo- czynając od narożników. Warto przy nich użyć specjalnych płytek kątowych. Należy pamiętać o zachowaniu ok. 10 mm odstępów między kolejnymi rzędami. Kiedy klej zwiąże, możemy przystąpić do fugowania. Trzeba przy tym użyć zaprawy do spoinowania klinkieru. Należy pamiętać, aby w przypadku tych płytek nie rozcierać spoinowania po ich licu.

Montaż kafelków klinkierowych zwykle nie nastręcza wielu trudności. Warto pamiętać, że to on decyduje
o żywotności płytek. Dlatego, w razie wątpliwości, zwróćmy się o pomoc specjalisty.

Sprawdź ofertę płytek klinkierowych w naszym sklepie

Komentarze