kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach: 

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00  

Do dnia 30.07.2024r salon stacjonarny nieczynny z powodu remontu

 email: info@dekordia.pl
nowości / ważne informacje

Łazienka przyjazna dzieciom

Łazienka przyjazna dzieciom:
    * bezpieczeństwo przede wszystkim,
    * kolorowo, bajkowo,
    * indywidualny styl,
    * rozmiary przyjazne dzieciom.

Łazienka to miejsce w którym nasze dzieci uczą się jak dbać o siebie, przyswajają podstawowe nawyki higieniczne i pielęgnacyjne. Zadbajmy więc o to, by łazienka z której korzystają maluchy była przytulna, czysta i bezpieczna.

Dobrze zaprojektowana toaleta dla dzieci to coś więcej niż papier toaletowy z motywem motyla i ręczniczki
z kolorowym nadrukiem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli z toalety korzysta małe dziecko należy zadbać, aby samodzielna wyprawa do toalety nie oznaczała ryzyka. Niebezpieczeństwo mogą stanowić na przykład środki czystości, które maluch może na siebie wylać lub - co gorzej - połknąć. Należy więc umieścić wszystkie groźne substancje jak najdalej od ciekawskich dziecięcych rąk. Najlepiej trzymać je wszystkie w jednym miejscu, odseparowanym od części użytkowej łazienki. Przeznaczmy na nie jedną półkę i wyjaśnijmy dziecku, że zaglądanie do niej wiąże się z niebez- pieczeństwem. Możemy także odpowiednio zaznaczyć niebezpieczny rewir używając do tego celu rozmaitych kolorowych naklejek i rozumianych przez dziecko symboli (można na przykład umieścić wizerunek flagi piratów, pod warunkiem, że dziecko zdaje sobie sprawę co taki wizerunek oznacza).

Żeby nasza pociecha była w toalecie całkowicie bezpieczna należy też zadbać o to, aby nic na nią spadło podczas wykonywania zabiegów higienicznych. Bardzo przydatne są różnego rodzaju blokady drzwi od szafek i szuflad. Dzieci są narażone na uderzenie w wystające kanty szafek, postarajmy się więc, aby meble
i sprzęty łazienkowe miały zaokrąglone kształty. Można też wykorzystać plastikowe nakładki na kanciaste wykończenia.

Ważne jest też zainstalowanie zamka do drzwi łazienki, który można otwierać od zewnątrz, tak aby dziecko nie miało możliwości zamknięcia się w pomieszczeniu.

Kolorowo, bajkowo

Jeżeli jesteśmy pewni, że naszemu dziecku nic w toalecie nie grozi, możemy skupić się na wygodzie i estetyce wnętrza. Ładne i wesołe wykończenie łazienki sprawi, że pociechy z przyjemnością będą wykonywać higieniczne rytuały.

Jeśli chodzi o wystrój, to musimy połączyć funkcjonalność z zabawą. Wnętrze łazienki powinno być ciepłe
i przytulne. Wybór koloru oczywiście zależy od domowników, jednak podstawową zasadą jest umiar. Kolorowo nie znaczy przecież jaskrawo. Korzystanie z łazienki wyłożonej ostrymi czerwonymi kafelkami
i wytapetowanej smurfami tylko rozprasza. Ważne by dziecko w łazience czuło się komfortowo, ale też skupiało się na wykonywanych czynnościach.

Należy wybrać jeden wiodący kolor i uzupełnić go barwą kontrastową, lub innym odcieniem. Wybierajmy barwy jasne, uniwersalne, wtedy najłatwiej dopasować kolorowe dodatki.

Ta sama zasada dotyczy również sytuacji w której dzieci są jedynymi użytkownikami łazienki. Raczej unikajmy tapet i kafelków z motywami z bajek. Młodszy nastolatek na pewno nie będzie chciał korzystać
z łazienki, która wyłożona została kafelkami z wizerunkiem Kubusia Puchatka. Łatwiej zmienić bowiem dodatki niż skuwać ściany. Lepiej więc skupić się na akcesoriach, które łatwo możemy wymienić na "bardziej dorosłe", gdy dziecko znudzi się dotychczasowym wystrojem.

Zwróćmy uwagę na wesołe ręczniki, wieszaki i dywaniki. Najlepiej będzie gdy zaangażujemy w wystrój dziecko i poprosimy je o pomoc np. w doborze koloru.

Indywidualny styl

W celu wykreowania przytulnej atmosfery łazienkę można ozdobić pięknie oprawionymi zdjęciami rodzinnymi, portretami ulubionych bohaterów, a także zwierzaków.

Na ozdobnej półce mogą znaleźć się skarby przywiezione z rodzinnych wypraw - muszelki, suszone owoce, bukiety. Można też postawić w kącie wiklinowy (lub plastikowy) kosz wypełniony zabawkami do kąpieli lub kolorowymi książeczkami z "łazienkowymi wierszykami". Warto również zaopatrzyć toaletę w serię kosmetyków i przyrządów pielęgnacyjnych dla dzieci. Ważne jest, żeby każda pociecha miała swoje własne.

Istotną rolę w wystroju łazienki odgrywa też światło. Jeśli chcemy żeby łazienka była przytulna nie może być ono zbyt ostre. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatne, rozproszone światło tak, aby czytanie wierszyków dziecku podczas kąpieli nie sprawiało problemu. Światłem można też umiejętnie zaakcentować odpowiednie elementy dekoracyjne.

Rozmiary przyjazne dzieciom

Dzieciom, szczególnie małym, trudno jest korzystać z "dorosłych" urządzeń. Czasem bywa to nawet niebezpieczne, a zawsze wymaga obecności opiekuna, co nie sprzyja rozwijaniu samodzielności. Dlatego, jeśli mamy taką możliwość, warto zadbać o to by ceramika była przeznaczona dla maluchów. Właśnie z myślą
o nich została zaprojektowana ceramika Nova Top Junior. Niewielka umywalka oraz mała miska ustępowa
z kolorową deską sedesową zostały skonstruowane tak, aby dzieci mogły z nich swobodnie korzystać. Miska ustępowa lejowa o wysokości 33 cm zapewnia komfortowe korzystanie nawet kilkulatkom, a jej rozmiary zapewniają im bezpieczeństwo - nie ma ryzyka wpadnięcia do miski. Elementy tej serii wykonane są
z bezpiecznych materiałów nie stwarzających dla dzieci zagrożeń. Dzięki ciepłym i żywym kolorom dodatków można w oparciu o urządzenia z serii Nova Top Junior skomponować kącik łazienkowy w którym nasze skarby będą przebywać z autentyczną radością.

łazienka dla dziecka

Fot. Koło / kolekcja Nova Top Junior

Zobacz produkty w naszym sklepie

łazienka dla dziecka

Fot. Koło / kolekcja Nova Top Junior

Zobacz produkty w naszym sklepie

 
Źródło: www.kolo.com.pl

Komentarze

2011-12-06 22:59:45

E N v napisał:

Łazienki wygladaja jak z domku dla lalek, świetny design. Mycie dla dzieciaków w takiej łazience napewno kojarzy się z czymś przyjemnym, z zabawą i chętnie same będą tam spędzały czas. Czyli coś dla dzieci które nie lubią wody :P

2011-12-06 17:53:50

Daniel napisał:

Takie łazienki powinny być w polskich przedszkolach, dzieci chętniej by z nich korzystały.

2011-12-01 19:52:11

Monika_s napisał:

lazienka wyglada troszke jak z reklamy lego a odtatnie zdjecie przypomina mi lazienke w przedszkolu, ale to przyjemne wspomnienia

2011-09-23 00:08:53

Marika napisał:

Fajny artykuł, bardzo przydatny - przesłałam go mojej siostrze, która urządza dom i łazienkę swoich dzieciaczków, była zachwycona. Super pomysł na zdjęciach - spodoba się każdemu maluchowi:)!

2011-09-08 22:34:53

Chewille napisał:

Rewelacyjny artykuł. W ostatnim czasie rodzice zaczynają z większa dbałością aranżować łazienki dla dzieci. Często przy sypialniach rodziców pojawiają się łazienki i garderoby, więc druga ogólnodostępna jest przeznaczona dla dzieci, kolorowa, wesoła z ceramiką odpowiednią dla dziecka.

2011-09-05 18:12:16

petronella napisał:

jaka sliczna łazieneczka:)) to prawda dzieciom tez warto ułatwic zycie:)

2011-09-03 12:59:24

natasza napisał:

bardzo ładna łazienka. przykład idealny dla przedszkoli. u mojego syna w przedszkolu to tragedia jest z tymi łazienkami. klamki wysoko, zamki ... szkoda mówić. ale przede wszystkim toalety nie dopasowane do wzrostu cztero latków. a tutaj wszystko rewelacyjnie się prezentuje.