kody rabatowe Dunin

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:
pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00
29.03(piątek) 8:00-15:00
30.03(sobota) nieczynne
tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75
nowości / ważne informacje

Nakładamy fugę

Po nałożeniu zaprawy czekamy 24 godziny (podczas dużej wilgoci czas ten może się przedłużyć do 48 godzin) i możemy zabrać się za nakładanie naszej fugi.

Poniżej przedstawimy Państwu, jak szybko w kilku krokach nałożyć fugę. Potrzebujemy śrubokręta, gąbki oraz gumową packę. Dla bezpieczeństwa zalecamy nałożyć na twarz maskę ochronną podczas przygotowywania fugi.

Krok pierwszy

jak nakładać fugę
Po odczekaniu 24 godzin na wysuszenie zaprawy (jeżeli jest duża wilgoć czas może się przedłużyć do 48 godzin), ostrożnie wyjmujemy krzyżyki dystansowe, które są blisko powierzchni. Do tej czynności używamy śrubokręta lub innego narzędzia z ostrą końcówką. Jeżeli położymy fugę przed wyschnięciem zaprawy, wilgoć zostanie w środku i spowoduje  to tworzenie się plam na powierzchni płytek.

Krok drugi

jak nakładać fugę
Kiedy już usuniemy krzyżyki dystansowe, zdrapujemy zaprawę, która została na płytkach przy pomocy śrubokręta. Następnie przecieramy ścianę suchą szmatką.

Krok trzeci

jak nakładać fugę
Nakładamy teraz przygotowaną wcześniej masę do fugowania ukośnie
i szerokim ruchem. Gumowa paca chroni przed zarysowaniem powierzchni. Pamiętajmy, że masa do fugowania musimy wypełnić całe złączenia.

Krok czwarty

jak nakładać fugę
Czekamy pół godziny na wysuszenie fug, a następnie moczymy gąbkę
w czystej wodzie i wyciskamy ją dokładnie. Teraz czyścimy resztki masy
do fugowania i gotowe.

Krok piąty

jak nakładać fugę
Teraz popatrz i czuj się dumny ze swojego dzieła :-)

Komentarze

2019-08-26 16:52:31

Dariusz M napisał:

Tak fugowanie nie jest rudne gdy rozumiesz ze masz płytki o rożnej nasiąkliwości od zwykłych ściennych po gres i terkotka! Wiec na pierwsze używasz bardziej lejącej sie zaprawy a na podłogę gdzi jest nie nasiąkliwa terakota po dobrym odczekaniu 10 minut i nasiąknięciu fugi wodo mniej rzadkiej! Pamiętaj ze jak nie zastosujesz moich wskazówek i położysz natychmiast fugę po wymieszaniu ona popęka bo zaprawa jest na bazie wapna które musi spic wodę wiec zaprawa z lejacej sie przejdzie po 10 minutach w stan galaretki i wtedy jest dobra - wapno wzielo calo wode i teraz bedzie zaprawa spokojnie powolo oddawac to wode dla plytek! W innym wypaku chlonne plytki scienne w jedno chwile spijo wode i fuga az strach ci powiedziec popeka! Ratujsze sie jej moczeniem i naprawianiem ale tak naprawde tylko rzadka i dobra chwil na zaspokojenia pragnienia wapna załatwia wszytko! Oczywiscie masa wykonawcow nie rozumie rozrabiania fugi tak jak klejenia plytek bo nie stosuje przewidzianych czasow przerobowych dla klejow!

2018-10-08 23:42:47

Martin C napisał:

Brakuje jedynie informacji o typach fug i gdzie je najlepiej stosować, a ludzie często zadają takie pytania i błądzą po internecie. Ale artykuł pomocny jeżeli chodzi o sam aspekt techniczny.

2012-01-03 17:58:52

Daniel napisał:

Krok po kroku, fachowy instruktaż, nie wydaje się to trudno.

2011-10-02 20:52:37

Marika napisał:

No proszę - fugowanie nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wszytsko opisane jest tu krok po kroku i opatrzone jezcze bardzo pomocnymi zdjęciami. Super!