Zaloguj
Zarejestruj
Zaloguj
Zarejestruj
Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:
pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00
email: info@dekordia.pl
Łazienki w typowych polskich blokach pozbawione są zazwyczaj okna
i często nie mają nawet wentylatora, który zapewniałby pomieszczeniu odpowiednią cyrkulację powietrza. Na co dzień, więc zmagamy się
z problemem wilgoci w naszej łazience. Aby w naszej łazience nie powstał popularny i niechciany "grzyb" musimy użyć odpowiedniego silikonu. Jeśli odpowiednio go dobierzemy możemy mieć piękną łazienkę na długie lata.
Silikonowe masy uszczelniające, inaczej zwane silikonami służą głównie do wypełniania szczelin pomiędzy materiałami budowlanymi, co w konsek- wencji prowadzi do poprawienia szczelności naszych połaczeń np. w łazience. Silikony mają również bardzo dobre właściwości klejące. Tworzone przez nie spoiny i połączenia są trwale elastyczne. To oznacza, że silikonowe połączenie między dwoma elementami nie ulega zniszczeniu na skutek ich przemieszczania się właśnie ze względu na swoją elastyczność. Dotyczy to niewielkich ruchów, które wynikają np. z rozszerzania się i kurczenia materiałów pod wpływem wilgoci i temperatury.
W łazienkach stosujemy:
Silikony sanitarne – służą do wypełniania szczelin między kabinami prysznicowymi, wannami, umywalkami
a ścianami, również do uszczelniania narożnych spoin płytek ceramicznych oraz uszczelniania połączeń urządzeń sanitarnych. Silikony sanitarne zawierają środek grzybobójczy. Właśnie dlatego są idealne do łazienki, bo zatrzymują pleśń. Nie nadają się jednak do wanien i brodzików akrylowych. Wyjątek stanowią silikony sanitarne – neutralne. Silikony neutralne można stosować do uszczelniania elementów z PCW, tworzyw akrylowych, poliwęglanów, tynków i betonu. Wyrózniamy również specjalne silikony neutralne przeznaczone do przyklejania luster
Silikony szklarskie – służą do uszczelniania połączeń urządzeń sanitarnych (np. stojącej miski ustępowej
z płytkami ceramicznymi). Silikony szklarskie o odczynie neutralnym można wykorzystać do przyklejania luster do ścian. Silikonów szklarskich nie polecamy do uszczelniania elementów z PCW oraz tworzyw akrylowych.
Silikony hydrauliczne - wykorzystywane są do uszczelniania elementów armatury i instalacji wodnych oraz kanalizacyjnych ze stali powlekanej, metali kolorowych, żeliwa, ceramiki, twardego PCW i tworzyw akrylowych.
Silikony do tworzyw sztucznych - mają odczyn neutralny, charakteryzują się dobrą przyczepnością do PCW
i innych tworzyw. Stosowane są np. do uszczelniania obrzeży wanien, brodzików akrylowych oraz połączeń
w instalacjach wodnych i kanalizacyjnych.
2012-01-03 17:57:07
Trochę tych silikonów mamy na rynku, warto o nich wiedzieć. Ciekawy artykuł.
2011-10-02 20:55:09
To prawda, nasze blokowe łazienki nie mają okien, wentylatorów, a nawet, tak jak u mnie, kaloryfera. ktoś projektujący te pomieszczenia chyba nie do końca wszystko przemyślał. Silikon to jedyne rozwiązanie w takim przypadku, które pomoże uniknąć grzyba. U mnie działa!
2010-12-22 15:16:02
dekordia w swojej ofercie ma bardzo dobre silikony i super ze opisaliscie co do czego i jaki bo dla tych którzy po raz pierwszy maja stycznasc z tymi produktami takie rady sa na wage złota:) brawo dekordio