kody rabatowe New Trendy

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w godzinach:

pn. - pt.: 8:00-17:00, sob.: 8:00 - 14:00

tel.: 603 377 606 / 81 440 53 75

nowości / ważne informacje

Mała łazienka też może być piękna

Jak zaprojektować małą łazienkę?

To naprawdę nie jest trudne, wystarczy odrobina wyobraźni i odpowiednie produkty, a nasza łazienka będzie piękna i funkcjonalna.

Podczas urządzania łazienki musimy zadbać o odpowiednie elementy i idealnie je dopasować. Warto przed kupieniem płytek i wyposażenia mieć już gotowy projekt. Polecamy skorzystać z  projektowania przez naszych specjalistów.

Przestrzeń

Musimy zapamietać parę liczb, które znacznie ułatwią nam zbudowanie funkcjonalnej łazienki:
Aby wygodnie korzystać z urządzeń w łazience, należy przed każdym z nich pozostawić określoną wolną przestrzeń:

  • przed umywalką zostawmy 70 x 70 cm,

  • przed sedesem zostawmy 80 x 80 cm,

  • przed bidetem zostawmy 100 x 70 cm,

  • przed prysznicem zostawmy  80 x 90 cm,

  • przed wanną zostawmy 100 x 100 cm.

Należy nie tylko dokładnie zaplanować usytuowanie wszystkich sprzętów, ale też tak zaaranżować pomieszczenie, żeby je optycznie powiększyć.

Kolor

Jak zaprojektować małą łazienkę
Niezwykle istotny dla małej łazienki jest dobór odpowiedniego koloru. Zrezygnujmy więc z barw ciemnych - takie barwy wizualnie zmniejszą łazienkę. Idealne będą więc jasne, pastelowe barwy. Przykładem mogą
być płytki Soffi, jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń.

 

 

Produkty

Dla uzyskania większej przestrzeni przenieśmy pralkę do innego pomieszczenia, obok łazienki, jeśli tylko możemy. Kiedy nie jest to możliwe warto pomyśleć o zakupie mniejszej pralki lub też pralki ładowanej od góry, dzięki temu zyskamy trochę przestrzeni. Proponujemy również zamianę wanny na brodzik z prysz- nicem. Decydując się na prysznic możemy zainstalować gotową kabinę prysznicową lub w całości ją wymurować i wyłożyć płytkami. Innym rozwiązaniem jest zrobienie ścian kabiny z hartowanych tafli szklanych lub z luksferów (pustaki szklane) - dzięki nim kabinie można nadać np. półokrągły kształt, a tafle szklane optycznie powiększą łazienkę.

Jak zaprojektować małą łazienkę
Na zdjęciu obok przedstawiamy projekt naszej specjalistki projektowania wnętrz.
Mała łazienka wykonana jest płytkami Soffi. Łazienka nie posiada okna (jak w większości polskich domów). Pomieszczenie optycznie powiększyły jasne, pastelowe płytki. Zrezygnowano z bogatej ilości dekorów, grafika płytek nie może przytłaczać. Duże lustro daje pomieszczeniu więcej światła i optycznie je powieksza.

 

Pamietajmy, że małą łazienkę powiększymy optycznie stosując jeden materiał na podłodze i ścianach, podobny efekt dadzą duże jednobarwne kafle. Skutecznym sposobem będzie umieszczenie dużego lustra
nad umywalką albo wyłożenie lustrzanymi taflami całej ściany.

Światło

Bardzo ważne jest oświetlenie, buduje atmosferę pomieszczenia oraz rozświetla całe wnętrze. Idealne byłoby światło dzienne, ale jeśli nie mamy okna w łazience możemy zainstalowac wspomniane wczesniej luksfery, wychodzące na dobrze oświetlone pomieszczenie. Luksfery mają bogate walory estetyczne oraz doskonale doświetlają pomieszczenie. Można zainstalować oświetlenie tradycyjne na ścianie lub też w suficie podwieszanym, który, kiedy będzie na różnych poziomach, dodatkowo wpłynie na postrzeganie przestrzeni. Należy pamietać o lustrach, dodadzą naszej łazience głębi i przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch luster naprzeciwko siebie, powiększą optycznie pomieszczenie.

Komentarze