Złoto we wnętrzach to jeden z wiodących trendów ostatnich lat. Obecnie unikamy jednak pałacowego przepychu, zamiast tego stosujemy subtelny złoty akcent. Podpowiadamy, jak wprowadzić złoty kolor do wnętrza i z czym go połączyć, aby stworzyć udaną aranżację.
Sekret wysmakowanej i eleganckiej aranżacji tkwi w umiarze. Złote elementy mają rozświetlać i subtelnie zdobić wnętrze, ale nie mogą zdominować wystroju. Najogólniej mówiąc, chodzi o to, aby złote dodatki były widoczne, ale nie zagłuszały innych elementów wyposażenia wnętrz.
Projektując jakiekolwiek pomieszczenie z wykorzystaniem złota, należy sięgnąć po przedmioty o prostej formie, która zrównoważy dekoracyjny charakter błyszczącego złota. Bogato zdobione meble w towarzystwie złota będą mile widziane tylko jako subtelny akcent, występujący w liczbie pojedynczej. Jeśli chodzi o dobór odcienia, największym powodzeniem w ostatnich latach cieszy się jasne lub postarzane złoto.
Złote płytki w łazience i kuchni.
Moda na złoto we wnętrzu nie omija łazienek i kuchni. To właśnie w tych pomieszczeniach ten trend uwidacznia się najmocniej. W łazience na pierwszym planie mogą być płytki lub złota armatura. W naszej ofercie mamy atrakcyjny wybór baterii umywalkowych i prysznicowo-wannowych w tym właśnie kolorze. Złote baterie są dostępne w wersji nowoczesnej oraz retro. Można więc niezależnie od stylu w jakim ma być urządzone wnętrze dopasować odpowiednią armaturę. Następnie pozostaje już tylko dobrać do nich złote lampy, uchwyty szafek lub lustro w złotej oprawie. Niezastąpione mogą okazać się umywalki lub kabiny prysznicowe w kolorze złota.
Jeśli jednak planowane jest złoto na większej przestrzeni warto zastosować złote płytki lub mozaiki. W naszym sklepie oferujemy złote płytki do kuchni, łazienki oraz złote metaliczne, dekoracyjne kafle. Złoto jak każdy kolor ma wiele odcieni o czym można się przekonać przeglądając nasze propozycje płytek.
Aby wnętrze wyglądało elegancko warto zastosować złoto jako akcent, najlepiej na jednej ścianie np. przy umywalce, nad wanną lub w strefie prysznicowej. Cały czas trzymamy się zasady umiaru, aby w ostatecznym efekcie nie uzyskać kiczowatego wnętrza.
Urządzając kuchnię, można wykorzystać podobny zestaw elementów, tj. złote lampy sufitowe, kinkiety, baterie kuchenne i uchwyty w tym samym kolorze. Złote płytki nad blatem będą rozświetlały wnętrze i prezentowały się zjawiskowo.
Jaki kolor pasuje do złotego?
Złoto i biel
Biały kolor jest neutralnym tłem dla złotych dodatków. W towarzystwie bieli złoto może błyszczeć niemal bez ograniczeń. Wnętrze utrzymane w tych kolorach prezentuje się wykwintnie i subtelnie.
Złoty i szary
Złoto ociepla szare wnętrze swoim blaskiem sprawiając, że staje się bardziej przytulne i jednocześnie eleganckie. W loftowych wnętrzach złoto rozświetla i wprowadza ciepło domowego ogniska, a jednocześnie prezentuje się bardzo designersko.
Złoty i czarny
Złoto i głęboka czerń to pewna recepta na aranżacje z charakterem. Zestawienie złota i czerni sprawdzi się zarówno w przestronnych, wysokich wnętrzach, jak i w miniaturowych łazienkach i kuchniach.
Złoto wygląda bardzo efektownie również w zestawieniu z modnym i popularnym w ostatnich latach kolorem antracytowym. Połączenie złota i czerni to najlepsza recepta na wnętrze w stylu glamour.
Złoty lubi pastele
Efekt równowagi i wyciszenia uda się stworzyć łącząc ze sobą złoto i kolory pastelowe. Doskonały efekt można uzyskać zestawiając złoto z francuskim różem, delikatnym błękitem lub miętową zielenią. Wnętrza urządzone w tych kolorach wyglądają przytulnie, świeżo, a zarazem wytwornie.
Złoto i nasycone kolory
Złoto prezentuje się okazale i elegancko na tle ciemnych, intensywnych kolorów m.in. bordo, granat, butelkowa zieleń oraz kobalt. W tym przypadku mocne kolory są zarezerwowane dla dużych powierzchni, takich jak ściany, fronty szafek, a złoto występuje pod postacią dodatków, lamp, armatury, luster, wsporników półek i relingów kuchennych czy wieszaków łazienkowych.