Wybierając baterie do kuchni, powinniśmy kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim względami praktycznymi. Bateria w kuchni powinna być dopasowana do głębokości i wielkości zlewozmywaka. Bardzo ważne jest dostosowanie baterii kuchennych do naszych indywidualnych potrzeb oraz do miejsca i sposobu montażu baterii.

Baterie do kuchni wyposażone są w wiele udogodnień:

baterie termostatyczne – modele tego typu wyposażone są w dwa pokrętła. Pierwsze służy do ustawiania temperatury, za pomocą drugiego zaś regulujemy intensywność strumienia. Zadaniem automatycznego układu wbudowanego w baterię jest pilnowanie ustawionej przez nas temperatury, niezależnie od ciśnienia wody. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemnych oparzeń, w związku z tym bateria z termostatem będzie świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

baterie z filtrem wody– dzięki niej możemy pić wodę prosto z kranu. Bateria taka wyposażona jest we wkład węglowy i filtr, które niewątpliwie usuwają wszelkie zanieczyszczenia z rur. Bez wątpienia jest to doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o zdrowie oraz ceniących praktyczne rozwiązania.

baterie z perlatorem/aerlatorem– to nakładka na wylewkę pozwalająca na oszczędzanie wody. Bateria z perlatorem napowietrza wodę i dlatego zużywa się jej mniej. Jest to dobre rozwiązanie ze względów ekologicznych i ekonomicznych.

  • perlator– to prosty element umieszczony na końcu wylewki. Składa się z zestawu sitek i mikro dysz, które napowietrzają i mechaniczne rozbijają strumień wody, zwiększając jego objętość, dzięki temu można ją oszczędzać.

baterie z wyciąganą wylewką – to rozwiązanie, które w dużym stopniu zwiększa funkcjonalność zlewozmywaka. Wyciągniętą wylewką można sięgnąć poza zlewozmywak i nalać wodę do stojącego na blacie garnka lub wiadra stojącego na podłodze. Bateria z wyciąganą wylewką sprawdzi się przy różnych wielkościach i rodzajach zlewozmywaków. Wyciągana wylewka ma duży zasięg pracy, a zajmuje tyle samo miejsca co standardowa bateria. Ze względu na swoją praktyczność sprawdzi się w kuchniach ze zmywarką oraz bez zmywarki.

Bateria kuchenna Deante Molla– z wyciąganą wylewką.

baterie ze składaną wylewką– przydatne w przypadku zlewozmywaka umiejscowionego pod oknem.  Składana wylewka jest szczególnie potrzebna w przypadku kiedy bateria uniemożliwia swobodne otworzenie okna. Jak wiadomo okno czasem trzeba umyć i ze względu na takie sytuacje składana bateria kuchenna sprawdzi się rewelacyjnie.

Jaka najlepsza bateria do kuchni?

  • Ma gwarancję – zazwyczaj od 2 do 15 lat, w przypadku niektórych armatur może ona sięgać  nawet 25 lat,
  • Wyposażona w mechanizmy zapobiegające osadzaniu się kamienia na głowicach, co w rezultacie wpływa na jej długą żywotność.
  • Ceramiczna głowica.
  • Wykonana z solidnych i odpornych materiałów.
  • Perfekcyjny design.
  • Dodatkowe funkcje ułatwiające pracę w kuchni.