Decydujący wpływ na wygląd baterii do kuchni ma oczywiście materiał, z jakiego została wykonana, jej design oraz kolor. Obecnie producenci oferują armaturę w różnych kształtach, funkcjach i odcieniach, dzięki czemu można mieć funkcjonalną baterię, która dodatkowo podkreśli charakter kuchni. Duże znaczenie ma również dopasowanie koloru baterii do stylu w jakim urządzona jest kuchnia.

Chromowana bateria do kuchni

Pasuje do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Szeroki wybór różnego rodzaju baterii chromowanych sprawia, że bez trudu możemy znaleźć model odpowiadający naszym potrzebom.

Deante Molla– Chromowana bateria kuchenna z wyciąganą wylewką.

Czarna bateria do kuchni

Najlepiej komponuje się ze zlewozmywakiem w tym samym kolorze. Czarna bateria jest wyrazistym elementem wyposażenia, który jednocześnie dodaje charakteru kuchni. Czarna bateria jest najchętniej wybierana do loftowych, nowoczesnych i skandynawskich kuchni.

Bateria w kolorze starego mosiądzu, złota lub miedzi

Taki kolor jest szczególnie polecany do wnętrz w stylu retro. W nowoczesnych kuchniach można zastosować takie kolory jeśli zależy nam na efektownym stylu łączącym stare z nowoczesnym.  Baterie w kolorze starego złota i mosiądzu idealnie sprawdzą się w kuchniach rustykalnych. Natomiast miedziane baterie pasują również do nowoczesnych aranżacji,  ale należy pamiętać aby dodać jeszcze inne miedziane akcenty.

Bateria kuchenna dostępna w pięciu kolorach- Deante Tamizo.

Złota bateria kuchenna

Złote baterie kuchenne doskonale wpisują się do nowoczesnych kuchni.  W takich pomieszczeniach najczęściej zestawiany złoto z czernią ponieważ ten duet prezentuje się wyjątkowo stylowo. Złota bateria kuchenna jest ponadczasowa dlatego też wpisze się praktycznie do każdego stylu kuchni. Złote baterie występują w wielu odcieniach, kształtach i rozmiarach. Ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej baterii, która będzie maiła imponujący design i dużą funkcjonalność.

Bateria do kuchni w intensywnym kolorze

Zielony, żółty, czerwony, pomarańczowy, a nawet fioletowy – to kolory baterii, które doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych, ponieważ ożywiają nowoczesną przestrzeń. Różowa bateria sprawdzi się w nowoczesnej, ale kobiecej kuchni, a biała w minimalistycznej. W minimalistycznej kuchni można zastosować jeden mocny akcent w postaci kolorowej baterii kuchennej.

Baterie kuchenne marki Tres z kolekcji Top