Geotiles, kolekcja Ekali
Geotiles-kolekcja Ekali

Płytki ceramiczne z rysunkiem marmuru to jeden z największych hitów aranżacyjnych ostatnich lat. Sięgają po niego zarówno zwolennicy klasyki, jak i miłośnicy minimalizmu, stylu glamour czy nowoczesnego. Płytki imitujące marmur – do złudzenia przypominają naturalny kamień i dają duże możliwości aranżacyjne. Połączenie marmuru z elegancką czernią to klasyczny oraz stylowy duet. Czarne płytki marmurowe poprzecinane białymi lub złotymi żyłkami naturalnego kamienia wprowadzą dynamiczny element, który jednocześnie prezentuje się bardzo luksusowo we wnętrzach.

Oferowane przez wielu producentów wzory sprawiają, że mimo inspiracji jednym motywem, kolekcje znacznie różnią się między sobą. Dzięki bogactwu wzorów, formatów, faktur i powierzchni czarnych płytek marmurowych mamy w czym wybierać. Rysunek marmuru na kaflach może być biały, złoty, wyraźnie zaznaczony lub delikatny. Ponadto płytki imitujące marmur mogą być matowe, lub błyszczące, ale wszystkie z nich prezentują się zjawiskowo. Ostateczny efekt aranżacji zależy od dodatków i detali z jakimi połączymy płytki imitujące czarny marmur.

Pamiętajmy, że czarne płytki imitujące marmur nie sprawdzą się w przypadku małych wnętrz, które są słabo oświetlone. Tylko przestronne wnętrza z dużą ilością naturalnego światła pozwolą wydobyć ich piękno i dodać wytworności wnętrzu.

ZŁOTO/CHROM + BETON

Czarne płytki z rysunkiem marmuru prezentują się stylowo z szarym betonem lub złotymi/srebrnymi dodatkami w postaci armatury, listew, lamp i innych dodatków. Warto się zastanowić na co położyć akcent, aby aranżacja była wysmakowana i ponadczasowa. Złote/srebrne dodatki warto stosować z umiarem – najlepiej sprawdzą się te w prostej, minimalistycznej formie.

Cerrad New Design-kolekcja Marquina Gold
Cerrad New Design-kolekcja Marquina Gold

CZARNO-BIAŁA KLASYKA

Czarne płytki marmurowe możemy połączyć z kontrastowymi białymi płytkami o jednolitym kolorze lub wykorzystując białe płytki marmuropodobne. To zestawienie pozwoli na zbudowanie stylizacji black&white w wersji marmurowej- klasyczne i ponadczasowe.

Nowa Gala-kolekcja Magic Black
Nowa Gala-kolekcja Magic Black

SZLACHETNY KOLOR I ZŁOTO
Powierzchnia marmurowa może być też przełamana mocnym wzorem lub akcentem kolorystycznym. Kolorami pasującymi idealnie do czarnego marmuru są eleganckie barwy takie jak antyczny róż, granat oraz butelkowa zieleń. Warto zwrócić uwagę że te kolory idealnie łączą się również ze złotem. Interesującym połączeniem może być też wykorzystanie złotych lub srebrnych kafli w zestawieniu z czarnym marmurem.

czarne płytki imitujące marmur
Emilceramica-kolekcja Tele Di Marmo

GEOMETRYCZNE, KONTRASTOWE WZORY

Płytki marmurowe czarne doskonale będą współgrać również z geometrycznymi i mocnymi wzorami takimi jak płytki heksagonalne lub mozaiki, które nadadzą wnętrzu nowoczesności i elementu zaskoczenia. Dobrze jeśli płytki geometryczne są również stylizowane na naturalny kamień lub beton. Do marmurowych aranżacji pasować będą też płytki z wyrazistym czarno-białym wzorem geometrycznym.

Baldocer-kolekcja Arkit
Baldocer-kolekcja Arkit

 

DREWNO

Wykorzystanie naturalnego drewna(lub płytek drewnopodobnych) w zestawieniu z płytkami imitującymi marmur ociepli wnętrze dodając mu domowego charakteru. Jest to również uniwersalne i nowoczesne połączenie dwóch naturalnych surowców, które od zawsze się sprawdzały i wyglądały elegancko.

Ape Ceramica-kolekcja Night Lux
Ape Ceramica-kolekcja Night Lux