Płytki imitujące naturalne drewno to trend we wzornictwie utrzymujący się od wielu lat. Płytki ceramiczne przypominają drewno, ale są bardziej odporne na wilgoć i zadrapania. W nasze wnętrza wprowadzają ciepłą atmosferę oraz przytulność. Kafle z takim wzorem będą modne zawsze, dlatego że drewno jest materiałem ponadczasowym i uniwersalnym. Płytki ceramiczne drewnopodobne są łatwe w pielęgnacji, a do ich czyszczenia wystarczą domowe środki higieniczne. Gres drewnopodobny świetnie sprawdzi się w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego ponieważ dobrze przewodzi ciepło.

O płytkach ceramicznych drewnopodobnych napisano już wiele, również o możliwościach ułożenia ich w nieszablonowy sposób. Rysunek i struktura drewna to wdzięczny element aranżacyjny. Nie każdy jednak pragnie mieć typową drewnianą podłogę. Producenci ceramiki wyszli naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą mieć płytki drewnopodobne lecz ułożone w inny sposób.
Przedstawiamy płytki marki Domino i Cersanit, których wzór jest zaprojektowany tak aby ułatwić nam zadanie podczas montażu. Nie trzeba już główkować i docinać płytek, aby uzyskać nietuzinkowe efekty. Wykorzystanie takich płytek sprawia, że ciepłe i z pozoru klasyczne wnętrze staje się bardziej oryginalne. Zachowanie wyglądu drewna przy zmianie jego formy stworzy we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Ponadczasowe drewno z nowoczesnym dizajnem będzie zdobiło pomieszczenia przez wiele lat.
Płytki ceramiczne, które prezentujemy są w jakiś sposób wyjątkowe. Nie dzieliliśmy ich ze względu na miejsce ułożenia lecz na nietuzinkowy design i pomysł wykorzystania struktury drewna.
Powierzchnie omawianych płytek przypominają klasyczne parkiety ułożone w jodełkę lub inny dekoracyjny wzór. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że prezentowane jodełki mają również powierzchnię strukturalną więc wprowadzają do wnętrza atrakcyjną wizualnie głębię. Dostępne są również płytki o wyglądzie bloczków z desek, parkietów przemysłowych, boazerii oraz drewnianych heksagonów.

 astillo-domino-1000028704.
Płytki gresowe ASTILLO WOOD Domino
brika-domino
Płytka ścienna strukturalna BRICA Domino
Płytka FINWOOD OCHRA HEXAGON MOSAIC Cersanit
Płytka FINWOOD OCHRA HEXAGON MOSAIC Cersanit
Płytki ścienne Inpoint Tubadzin
Płytki ścienne INPOINT Tubadzin
loft-paradyz-kwadro
Płytki Paradyż Kwadro LOFT
moringa-domino
Płytki ścienne Domino MORINGA
suaro-cersanit-1000024818
Płytki Cersanit SUARO

.