Projektowanie wystroju wnętrz to chyba najprzyjemniejszy moment związany z kupnem nowego domu/mieszkania lub remontem. Wszystkie bardziej stresujące chwile już za nami, a przed nami tylko przyjemności związane z planowaniem stylu w jakim chcemy urządzić pomieszczenia.

Możemy oczywiście skorzystać z pomocy dekoratorów, ale możemy też sami poszukać inspiracji i zaplanować wystrój domu/mieszkania. Jedną z najistotniejszych decyzji będzie wybór osłon okiennych. Nawet najpiękniejsze okna ich potrzebują; osłony zapewniają intymność mieszkańcom i przyjemną temperaturę w pomieszczeniach w czasie upałów. Nie można także zapominać o ich roli w dekorowaniu wnętrz – szczególnie, że obecnie panuje moda na duże przeszklenia. Duże okno oznacza, że należy dobrze przemyśleć czym je osłonić, tak aby współgrało to z całością stylu w jakim urządzone są pomieszczenia, a przy tym nie zdominowało wnętrza.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będą tu rolety dzień noc. To jedne z najnowocześniejszych osłon wewnętrznych na rynku. Nietuzinkowy wygląd i najwyższej jakości materiały wykorzystywane przy produkcji sprawiają, że rolety dzień noc są też jednymi z najczęściej wybieranych.

Dlaczego rolety dzień noc są wyjątkowe

Rolety dzień noc idealnie wpisują się w modę na minimalistyczne i stylowe, ale jednocześnie pełne ciepła wnętrza. Znakomicie uzupełnią wystrój, a jednocześnie ich wygląd przyciągnie wzrok i sprawi, że pomieszczenia nabiorą charakteru.

O co chodzi z tym wyglądem? Cała tajemnica leży w sposobie w jakim zaprojektowano rolety dzień noc. Składają się z dwóch warstw materiału, które przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego możemy przesuwać względem siebie. Jednak sekret tkwi w tym, że jedna warstwa to materiał transparentny (przeźroczysty), a druga to materiał całkowicie kryjący. W ten sposób tworzą się naprzemienne pasy, które ciekawie wyglądają zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Zalety rolet dzień noc

Rolety dzień noc są nie tylko dekoracyjne, ale także bardzo praktyczne jeśli chodzi o ochronę pomieszczeń przed słońcem. W pochmurne dni lub kiedy słońce jest mniej intensywne możemy ustawić materiał tak, żeby odkryć warstwę transparentną – to ładnie rozproszy światło, ale wnętrza będą cały czas dobrze doświetlone. Podczas upałów lub na noc ustawimy materiał kryjący, aby zapewnić sobie komfort w dzień i przyjemny mrok w czasie nocnego odpoczynku. Pamiętajmy też, że roleta chroni wnętrza nie tylko przed nieprzyjemnie wysoką temperaturą, ale także przed szkodliwym działaniem promieni UV, które mogą np. powodować blaknięcie mebli i ścian.

Zaletą rolet dzień noc jest także ich różnorodność i jakość wykonania. Duży plus oferty to rolety dzień noc bezinwazyjne – zakłada się je bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą specjalnej taśmy lub bezinwazyjnych haczyków (to rodzaj rolety mini, bez kasety). Z kolei rolety dzień noc w kasecie lub półkasecie wyposażone są w dodatkowe miejsce (górna część ramy okiennej), do którego tkanina chowa się po zwinięciu. W żaden sposób nie zaburza to estetyki osłony.

Polecamy odwiedzić stronę knall, na której znajduje się duży wybór rolet dzień noc.

Rolety dzień noc na wymiar

Rolety dzień noc na wymiar to opcja produkcji osłony zgodnie z indywidualnym zamówieniem.

Większe przeszklenia w pokojach dziennych lub w kuchni połączonej z salonem? Niestandardowe wymiary okien w sypialniach czy pokojach dziecięcych? Nieduże okna w łazienkach? Nie ma problemu – indywidualne dopasowanie pozwoli przygotować roletę dzień noc do okien o różnych wymiarach. Na stronie knall znajduje się specjalna zakładka Pomiarowanie, która podpowie w jaki sposób zmierzyć okna przy wybranym rodzaju osłony, w tym także przy roletach dzień noc.

Dopasowujemy osłonę nie tylko do rozmiaru okna, ale także do projektu i funkcji wnętrza, co w praktyce oznacza wybór koloru. I tak do pokoju dziennego czy kuchni możemy wybrać kolory jaśniejsze, do pokoju dziecka coś bardziej kolorowego, a do sypialni kolor stonowany, ale ciemniejszy, tak żeby nocą jeszcze bardziej pogłębić mrok (szczególnie jeśli wokół jest dużo sztucznego miejskiego oświetlenia).

Ile kosztują rolety dzień noc

Cena rolet dzień noc zależy od składanego indywidualnie zamówienia, w którym określamy parametry takie jak rodzaj (bez kasety, kaseta, półkaseta), rozmiar rolety czy gatunek tkaniny oraz oczywiście ilość zamawianego produktu. Podczas składania zamówienia w sklepie internetowym Knall w lewym dolnym rogu widać kalkulator, który dokładnie określa jego wartość.