Ten trend przebojem zdobywa kolejnych zwolenników i trudno się temu dziwić. Styl Hampton (lub Hamptons, bo i tak bywa zwany) wyróżnia się wybitnie relaksującym charakterem i nienachalną elegancją. Dzięki temu nie budzi kontrowersji, a dobry projektant wnętrz może sprawić, że będzie też bardzo praktyczny. Ze względu na preferowanie materiałów wysokiej jakości takie wnętrza będą też bardzo trwałe i zapewniamy, że nie zestarzeją się też pod kątem wizualnym. Ale może nie każdy wie, co to jest styl Hampton. Spieszymy z wyjaśnieniami.

Wakacyjne inspiracje

Hamptons to wystrój wnętrz, który powstał na półwyspie Long Island – tradycyjnym miejscem wypoczynku zamożnych Nowojorczyków. Łączy wpływy stylu amerykańskiego i kolonialnego z charakterem nadmorskiego kurortu i marynistycznymi dodatkami. To klasyczna willa przy plaży przeniesiona do Twojego mieszkania.

Styl Hampton to przede wszystkim jakość

Podstawą są naturalne materiały. Przede wszystkim drewno – w naturalnych barwach lub bielone. Obowiązkowo wykonana musi być z niego podłoga, ale zazwyczaj także stoły, dekoracje i krzesła. W cenie jest też nagi metal, szczególnie mosiądz i inne, mniej szlachetne materiały. Wiklina i juta sprawdzą się doskonale, przywodząc na myśl plażowe stoliki i koce.

Obejrzyj galerię projektów wnętrz na stronie www.annablaszczuk.pl

Stonowane kolory

Tu nie ma miejsca na jaskrawe barwy. Króluje przede wszystkim matowa biel i odcienie niebieskiego, szczególnie jasny błękit. Marynarskie pasy to klasyka stylu Hampton, którą zaproponuje każdy szanujący się architekt wnętrz. Reszta kolorów powinna być pastelowa lub rozbielona.

Luksus z umiarem

Dzięki temu dom w stylu Hampton jest bardzo relaksujący. Ten styl najlepiej wygląda w dużych, otwartych przestrzeniach pełnych światła. Typowymi dodatkami są liny, bulaje czy koła ratunkowe, warto jednak zachować w nich umiar. W końcu to luksusowy kurort, a nie jarmark. Ważne, że choć takie aranżacje wnętrz są coraz bardziej popularne, to dzięki dużej otwartości tego stylu nie ma obawy o to, czy uda się stworzyć coś oryginalnego. Styl Hampton to wygoda, klasa, ale i wolność! Duży przegląd aranżacji projektów wnętrz w Stylu Hampton znajdziesz na stronnie www.annablaszczuk.pl