Chcielibyście, żeby Wasze mieszkanie miało efekt WOW? Mamy dla Was propozycję! Poniżej trzy sposoby na oryginalne płytki w Waszym domu. Dlaczego właśnie one? Po pierwsze płytki podłogowe i ścienne wybieramy na czas dłuższy, po drugie w mieszkaniach zajmują całkiem sporą powierzchnię, co za tym idzie są kluczowym elementem wystroju wnętrz. Po trzecie oryginalne płytki (jakie tu przedstawiamy) doskonale komponują się ze szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno, miedź, tkaniny.

Oryginalne płytki cementowe

Co sprawia, że uważamy dane płytki za oryginalne? Czy chodzi o takie, które nie są bardzo popularne? Czy też takie, które są wytwarzane w sposób, który umożliwia uzyskanie unikalnego i indywidualnego efektu? My skłaniamy się, ku tej drugiej definicji. Przykładem takich płytek stosunkowo popularnych, a oryginalnych są marokańskie płytki cementowe. Wytwarzane w Maroku w niezmieniony sposób do ponad stu lat, z poszanowaniem rzemieślniczych tradycji. Ze względu na technologię mogą być wytwarzane w ogromnej ilości wzorów i kolorów. Ponieważ każda płytka jest wykonywana osobno, jak nigdzie indziej, istnieje możliwość wykonywania indywidualnych wzorów i wariantów kolorystycznych. Marokańskie płytki wybierają inwestorzy i architekci do łazienek i korytarzy, ale też do salonów. Stosują je także przy obudowach kominków. Musimy to koniecznie powtórzyć: projektowanie wnętrz z płytkami cementowymi ma ogromną zaletę – można stworzyć swój własny wzór płytek! Opcja taka jest dostępna przy zamówieniu zaledwie od ok. 3 m2 płytek. Wnętrze z takimi płytkami będzie na pewno oryginalne i niepowtarzalne. Musimy też dodać, że marokańskie kafle cementowe to produkt, który doskonale sprawdza się na ścianach i na podłogach.

Pełną ofertę płytek cementowych znajdziecie w: domrustykalny.pl

Płytki cementowe w kuchni

Rustykalna terakota – ręcznie formowana płytka ceramiczna

Bezapelacyjnie, ręcznie robiona terakota jest produktem oryginalnym. Występuje w wielu wykończeniach i bardzo dużej ilości kształtów. Na podłodze doskonale prezentuje się zarówno z drewnem, jak i z kolorowymi płytkami wysokiej jakości. W ostatnim okresie czasu kolor “terakota” lub “cotto” stał się bardzo popularny, a towarzyszące mu granaty, zielenie, szaroście i pudrowe róże pozwalają na osiągniecie niebagatelnych wnętrz. Nam niezmiernie przypadają do gustu projekty wnętrz z pięknymi ceglastymi płytkami w roli głównej, w stylu glamour. Połączenie odważne i wymagające, ale daje niesamowite efekty. Terakota była niegdyś przypisana do stylu śródziemnomorskiego, obecnie przeniosła się także do nowoczesnych loftów. Co istotne prawdziwe płytki terakotowe są jednym z najbardziej naturalnych materiałów wykończeniowych. Są trwałe i mocne, doskonale nadają się do ogrzewania podłogowego, można stosować je na tarasach!

Sześciokątne płytki z terakoty w salonie

Kafelki ścienne “handmade”

Artystyczne, niebanalne płytki ścienne? To naszym zdaniem wykonywane ręcznie szkliwione płytki ścienne. Dlaczego? Ręczna produkcja tych płytek powoduje, że każda z nich jest nieco inna. Subtelne różnice pomiędzy pojedynczymi kafelkami dają w całości efekt naturalnej, organicznej ściany. Wytwarzane są w lokalnych pracowniach artystycznych, co pozwala na bezpośredni kontakt projektanta i inwestora z producentem. Takie indywidualne podejście daje bardzo szerokie możliwości realizacji marzeń projektowych. Łazienka i kuchnia mogą stać się niezwykle atrakcyjnymi wnętrzami.

Oferta płytek z rustykalnej terakoty oraz kafelków glazurowanych: ceramika.roginski.pl