Meble kuchenne na wymiar czy gotowe – który wybór będzie lepszy?

Aranżacja kuchni to konieczność podjęcia szeregu różnych decyzji. Jakie fronty wybrać? Na jaki styl wystroju się zdecydować? Ile przestrzeni do przechowywania rzeczywiście potrzebujemy? To tylko kilka z palących kwestii. Najważniejsze pytanie, od którego właściwie należy zacząć takie rozważania, to: czy wybrać meble gotowe, czy może​ meble do kuchni na wymiar​?

Jakie zalety i wady mają gotowe rozwiązania kuchenne?

Przechadzając się alejkami dużych sklepów meblarskich, znajdziemy wiele gotowych wariantów. Od razu możemy się im przyjrzeć, dotknąć i wyobrazić sobie, jak czujemy się w tak zaaranżowanej przestrzeni. Oprócz tego, do zalet mebli gotowych należy zaliczyć ich cenę. Przeważnie są one tańsze niż​ kuchnie na wymiar​. To istotny czynnik, który ma dla wielu osób duże znaczenie. Kupując gotowy zestaw, szybciej będziemy też mogli cieszyć się z ostatecznego efektu.
Stosunkowo niska cena może zachęcać, ale zanim zaczniemy przeglądać katalogi, warto zdawać sobie sprawę z kilku ważnych wad gotowych mebli. Przede wszystkim, wybierając takie komplety będziemy zmuszeni iść na wiele kompromisów. Znalezienie zestawu, który idealnie będzie pasował do naszej kuchni, może być bardzo trudne. Jeśli dysponujemy przestrzenią szczególnie wymagającą – np. posiadającą nietypowe wymiary, rozmieszczenie okien czy spadek ścian – znalezienie dobrze dopasowanej zabudowy graniczy z cudem. Dość często tańsze gotowe zestawy nie są też zbyt dobre jakościowo.


Meble kuchenne na wymiar​ – skąd ich popularność?

Za taki wariant zapłacimy nieco więcej. Do minusów zaliczyć można również czas oczekiwania. ​Meble kuchenne na zamówienie​ w niektórych przypadkach wiążą się z dość długim czasem oczekiwania. Wynika to z faktu, że najpierw wykonuje się projekt, a następnie specjaliści od podstaw tworzą każdy element zabudowy. Niedogodności tego typu przestają mieć jednak duże znaczenie, gdy uświadomimy sobie, jakie zalety ma​ ​zabudowa na wymiar. To te korzyści sprawiają, że ​kuchnie na wymiar ​wykonywane przez Formanufakturę​, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Do takich plusów zaliczyć można:

1. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni
Decydując się na ​meble kuchenne na zamówienie​, nie musimy martwić się niefunkcjonalnymi pustymi przestrzeniami i szparami. ​Kuchnia na wymiar​ powstaje z myślą o konkretnym pomieszczeniu. To ważna zaleta, zwłaszcza dla właścicieli kuchni nietypowych lub tych o małym metrażu.

2. Indywidualizm
Projektując kuchnię od podstaw, mamy wpływ na wygląd każdego elementu – od tak ważnych kwestii, jak długość ciągu szafek, po takie detale jak np.: wygląd uchwytów.

3. funkcjonalność dopasowana do preferencji domowników
W nowoczesnych kuchniach można spotkać się z szeregiem systemów, dzięki którym korzystanie z zabudowy jest prostsze i przyjemniejsze np. specjalnie organizery do szuflad czy wysuwane elementy, zapewniające łatwy dostęp do garnków znajdujących się w głębi szafki. Wybierając ​kuchnię na wymiar​, możemy cieszyć się rozwiązaniami, które podniosą funkcjonalność zabudowy i jednocześnie będą dopasowane do naszych preferencji dotyczących przechowywania jedzenia i naczyń.