Gotowe meble czyli wycieczka do salonu meblowego?

Podczas remontu bądź urządzania mieszkania od zera klienci zadają sobie pytanie, gdzie kupić meble. Pytanie jest proste: czy kupić meble w sklepie, czy korzystać z oferty indywidualnej i zamówić tzw. meble na wymiar. Dylemat wcale nie jest taki prosty jakby się wydawało ponieważ każda opcja ma swoje zalety i wady.

Decydując się na gotowe meble możemy odwiedzić wiele salonów meblowych popularnych firm oraz skorzystać z mniejszych regionalnych sieci. Takie rozwiązanie sprawdza się dobrze jeżeli mamy w mieszkaniu bądź domu “typowe”, “wymiarowe” ściany w pomieszczeniach. Jeśli po wstępnym pomiarze ścian, parametry wnęki kuchennej zmieszczą standardową szerokość szafek to mamy ułatwione zadanie. Najczęściej szafki kuchenne z marketu mają szerokość 80,60,40,20 cm. Jeśli uda nam się wypełnić przestrzeń meblami bez większych szpar i odchyleń taka oferta może okazać się sensowna. Gorzej jeśli gotowe szafki okażą się niedopasowane, a po montażu zostanie nam duża szpara bądź źle dopasowany blat. Wtedy nie uda się nam uciec od dodatkowych usług stolarskich, by niedopasowaną kuchnię wizualnie “uratować”. A to dodatkowy koszt oraz kłopot. Minusem jest także ograniczona możliwość wyboru płyty meblowej bądź akcesoriów.

Gotowe meble ze sklepu często są świetnym rozwiązaniem dla deweloperów mających dużą ilość mieszkań do umeblowania. Najczęściej architekt już na poziomie projektu budowlanego projektuje pomieszczenia w ten sposób, by pomieściły one typowe rozmiary kuchni, pokoju oraz garderoby. Inwestorzy mający wiele mieszkań do umeblowania najczęściej negocjują cenę z salonem meblowym na szafy i kuchnie.

Meble do kuchni na wymiar. Indywidualne podejście, spersonalizowana realizacja.

Meble wykonane na wymiar można porównać do garnituru szytego na miarę – prawie we wszystkim jest lepszy od gotowego. Kiedy w mieszkaniu mamy skosy, krzywe ściany, nierówną podłogę, rury z którymi nic nie da się zrobić, bo spółdzielnia mieszkaniowa nie pozwala, niewymiarową wnękę – wtedy taka oferta okaże się najlepsza. Co ciekawe, meble na wymiar bardzo często okażą się tańsze od gotowych z salonu. Dużym udogodnieniem jest możliwość dowolnego wyboru akcesoriów meblowych różnych firm. Możemy zdecydować się np. na droższe szuflady lub ich tańsze odpowiedniki. Sam wybór zawiasów może zmienić cenę kuchni o kilkaset złotych. Jeśli chcemy zaoszczędzić warto wybrać firmę mieszczącą się poza dużym miastem. Firmy mające swoje hale produkcyjne na obrzeżach miast najczęściej mają konkurencyjne ceny względem swych miejskich odpowiedników. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór firmy mającej swoją siedzibę do 150 km od naszego miejsca zamieszkania. To optymalna odległość umożliwiająca szybką interwencję serwisu w razie problemów z meblami. Firma Atom-door sp. zoo. Świadczy swoje usługi w trzech województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim. Głównie wykonuje meble na wymiar w Lesznie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy.

Projekt kuchni na wymiar – podstawa pracy stolarza.

Kiedy zdecydujemy się na współpracę ze stolarzem, przed umówieniem się na pomiar warto wstępnie samemu zmierzyć ściany i zastanowić się, jak ma wyglądać nasza wymarzona kuchnia. Warto narysować ścianę z podziałem na szafki górne oraz dolne, uwzględniając ich szerokość. W kuchni ważna jest ilość szuflad, rodzaj szafki narożnej oraz miejsce gdzie będzie znajdować się zlew, piekarnik oraz płyta grzewcza. Zmywarka powinna być ustawiona tak, by można było do niej doprowadzić wodę. Przy typowej głębokości blatu 60 cm (wchodzi na pełną głębokość szafki) nie ma możliwości schowania za nią rur z wodą chyba, że wychodzą prosto ze ściany. Podobna sytuacja ma się z piekarnikiem – wchodzi do szafki na niemal pełną głębokość.

Kolejna ważna sprawa to dobór materiałów, z których będzie wykonana nasza kuchnia. W przypadku płyty meblowej mamy do wyboru setki kolorów oraz struktur. Wielu klientów decyduje się także na kuchnie lakierowaną w dowolnym kolorze z palety RAL. Fronty mogą być także frezowane w różnych stylu np. Skandynawski, prowansalski. Fronty lakierowane są sporo droższe od okleinowanej płyty meblowej.
Mając wstępną wizję, wizualizację oraz oczekiwania można umówić się na pomiar z firmą robiącą meble na wymiar. Pomiarowiec będzie miał wzornik płyty meblowej laminowanej oraz paletę kolorów RAL jeśli zdecydujemy się na lakierowane fronty. Średni czas wykonania kuchni na wymiar z płyty laminowanej to 3 tygodnie. Fronty lakierowane wykonywane są w zewnętrznych firmach, a co za tym idzie termin realizacji uzależniony jest także od czasu jakiego potrzebuje na realizacje lakiernia.

Po wykonanym pomiarze przez firmę i ustaleniu szczegółów zabudowy, powinniśmy otrzymać drogą mailową wizualizację projektu wraz z wymiarami i wyceną. Możemy przemyśleć raz jeszcze koncepcje i nanieść ewentualne poprawki na projekt. Unikniemy dzięki temu w przyszłości nieporozumień związanych z wykonaniem mebli. Praca z projektem powinna trwać aż do skutku, czyli do czasu aż wizualizacją będzie nas w pełni satysfakcjonować.
Ostatni etap realizacji to montaż kuchni w domu klienta. Najczęściej montażyści potrzebują na montaż średniej wielkości kuchni dwa dni.

Jeśli mają Państwo więcej pytań dotyczących mebli na wymiar zachęcamy do kontaktu z firmą poprzez stronę internetową: atomdoor.pl. Proszę pamiętać, że firma wykonuje swoje realizacje do 150, maksymalnie 200 km od Leszna (woj. wielkopolskie). Działa we wszystkich większych i mniejszych miastach w okolicy. Poznań. Wrocław, Zielona Góra, Legnica, Leszno, Lubin, Rawicz, Kościan, Śrem, Góra, Żmigród.