Marmur to naturalny kamień, który będzie doskonałą alternatywą dla klasycznego gresu w łazience. Ten szlachetny surowiec jest elegancki oraz ponadczasowy. Pasuje niemal do każdego wnętrza i stylu architektonicznego. Marmur pojawia się na ścianach, podłogach, ceramice, armaturze, a także meblach i dekoracjach. Projektanci regularnie wykorzystują ten materiał w luksusowych łazienkach, w wersji glamour. Jednak produkt ten stał się również popularny w mniejszych inwestycjach, w projektach minimalistycznych i nowoczesnych. Dzięki płytkom imitującym marmur, które są doskonałą alternatywą dla drogiego, naturalnego kamienia, efekt marmuru w łazience jest bardziej dostępny i przystępny cenowo. Na wizualizacjach wykonanych przez studio projektowe Progetti Architektura widać, że płytki marmurowe oferują więcej możliwości aranżacyjnych, niż marmur w oryginalnej postaci.

Na powierzchni płytek marmurowych widać dynamiczne smugi i żyłki, które układają się w niepowtarzalny kolaż. To wyjątkowe wzornictwo podnosi estetykę i prestiż wnętrza. Płytki dostępne są w wielu kolorach, poprzez białe, kremowe, aż po czerwone i czarne. Do wyboru są także kolory smug i żyłek. Przenikające się barwy stwarzają wiele możliwości wystroju. W zależności od padającego światła ich tekstury mogą mienić się różnymi odcieniami tęczy. Wykończenie płytek dostępne jest w macie lub w połysku.
Łazienka z marmurem oznacza pełną swobodę w zakresie urządzania wnętrza. W klasycznych aranżacjach stanowi kulminacyjny element dekoracyjny, we współczesnych przełamuje utarty schemat i ukazuje swoje chłodne oblicze. Biały marmur może zostać ocieplony drewnem i barwami ziemi. W zestawieniu z elementami w szarościach i czerni stworzy bardzo nowoczesną łazienkę. Niezwykle efektowny wystrój można uzyskać łącząc ciemne płytki marmurowe ze złotymi dodatkami. Projektanci wnętrz zestawiają marmur z kolorową armaturą i ceramiką. Ciekawa kompozycja powstaje także z połączenia płytek marmurowych z intensywniejszym kolorem, na przykład butelkową zielenią, różem, a także tapetą w tropikalny wzór.
Dekoracje i oświetlenie w sklepie Fiera.pl

Jasny marmur

Jasne kolory są synonimem elegancji i czystości. Gładka powierzchnia płytek marmurowych w stonowanym kolorze nada łazience przejrzystości i optycznie ją powiększy. A jasny nie zawsze musi oznaczać biały. W ofercie płytek dostępne są beżowe i piaskowe barwy. Delikatna kolorystyka idealnie odnajdzie się na małych powierzchniach. Do tego jasny marmur może być idealnym tłem dla dodatków. Doskonale prezentuje się w kompozycji z drewnem, który ociepli chłodną stylizację wnętrza. W takiej aranżacji sprawdzą się także złote i miedziane akcenty dekoracyjne, które znajdziesz w sklepie internetowym Fiera.pl. Całość sprawia, że wnętrze staje się niezwykle stylowe, a jednocześnie przytulne i naturalnie wysublimowane.

Ciemny marmur

Czarne płytki marmurowe powodują, że wnętrze nabiera wyrazistości i ekskluzywnego charakteru. Takie rozwiązanie to propozycja dla osób odważnych, które nie boją się efektu bogatego wnętrza. Złote dodatki na tle tego wyrafinowanego, ciemnego materiału stworzy łazienkę inspirowaną klimatem pałaców. Elegancja płytek marmurowych w duecie z designerskim oświetleniem stworzy efekt wyrafinowanego wnętrza na najwyższym poziomie. Dla tych, którzy chcą zastosować czarny marmur w swojej łazience, a jednocześnie preferują estetyczny umiar, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie dwóch kolorów płytek- jasnego i ciemnego. Dzięki temu wystrój jest wysmakowany, a jednocześnie pełny blasku i luksusu, jak na zaprezentowanej wizualizacji studia progetti.pl

Wielkoformatowe spieki kwarcowe.
Ciekawym rozwiązaniem, po który aktualnie sięga coraz więcej architektów i inwestorów, są wielkoformatowe spieki kwarcowe wzorem nawiązujące do marmurów. To bardzo cienkie (3 – 3,5 mm), wielkie i lekkie płyty. Dzięki dużemu rozmiarowi na jednej płycie można zaprezentować cały wzór, bez niepotrzebnych łączeń i fug. Taki efekt wygląda szczególnie elegancko w strefie prysznicowej.