Kamień elewacyjny ze względu na wysokie walory dekoracyjne i trwałość oraz inne liczne zalety zyskuje coraz większą popularność. Służy nie tylko do tworzenia efektownych elewacji budynków, ale coraz częściej także wykorzystuje się go wewnątrz domów. Czym jest kamień elewacyjny i jak można się nim posłużyć, żeby upiększyć dom – podpowiadamy.

https://kamiennewnetrza.pl/

Dlaczego kamień elewacyjny jest taki wyjątkowy?

Kamień elewacyjny powstaje poprzez połączenie, najczęściej za pomocą żywicy poliuretanowej, paneli kamienia naturalnego o różnej wielkości, fakturze i kształcie. Tworzy się w ten sposób absolutnie unikalne kompozycje, które mogą być niepowtarzalnym wykończeniem ścian zewnętrznych domu, ogrodzeń, a także wnętrz. Wybierając do aranżacji kamień elewacyjny, zyskuje się pewność, że będzie to nie tylko trwała i odporna na wilgoć oraz temperaturę dekoracja, ale nikt inny nie będzie miał takiej samej. Dodatkowym jego atutem jest dostępność w bogatej gamie kolorystycznej, co daje duże możliwości aranżacyjne. Warto też podkreślić, że naturalny kamień elewacyjny jako dobry izolator zabezpiecza dom przed utratą ciepła.

Jak wykorzystać kamień elewacyjny we wnętrzach i na zewnątrz?

Kamień elewacyjny można kłaść na całych ścianach domów, lub tylko na ich fragmentach. Pięknie wygląda też na murach ogrodzeniowych, czy cokołach. Może być wykorzystany w ogrodzie do zdobienia różnych elementów architektury, np. letniego paleniska. Chętnie używany jest też na balkonach, czy tarasach. Odpowiednio dobrany kolorystycznie będzie zawsze efektowną ozdobą wyróżniającą dom spośród innych. Ze względu na liczne zalety, łatwość ułożenia i utrzymania w czystości oraz trwałość coraz chętniej kamień elewacyjny jest też wykorzystywany we wnętrzach. Może posłużyć do wyłożenia ściany za telewizorem w salonie, lub zabudowy kominka. Ciekawą aranżację można stworzyć też w łazience wykładając nim całą ścianę, a w kuchni pięknie zaprezentuje się nad blatem. Świetnie komponuje się z nowoczesnymi stylizacjami, ale też w ciepłej tonacji kolorystycznej może dodać urody wnętrzom klasycznym.

Kamień elewacyjny to doskonały materiał nie tylko na elewację domu, ale też do wykorzystania we wnętrzach. Jego efektowny wygląd i niepowtarzalność, a także inne liczne zalety przyczyniają się do tego, że jest on coraz chętniej wybierany przez architektów i dekoratorów wnętrz. Nad jego wyborem powinien zastanowić się każdy, kto lubi oryginalne i trwałe rozwiązania aranżacyjne, które posłużą długie lata i będą wyglądać niezmiennie pięknie.

Pełną ofertę i duży wybór elewacji kamiennych znajdziecie na stronie https://kamiennewnetrza.pl/ oraz https://www.graniteks.pl/