Przegląd cegiełek na Dekordia.pl

Płytki, cegiełki są hitem sprzedaży w naszym sklepie. Jeszcze nie tak dawno sprzedawaliśmy płytki – cegiełki dwóch producentów, teraz kolekcji takich właśnie kafelków mamy w ofercie kilkanaście i niedługo zapewne przybędą nastepne.

Kafelki – cegiełki to rodzaj płytek ceramicznych o małych rozmiarach zazwyczaj z charakterystyczną fazką, które delikatnie przypominają nam klimat lat 20-tych XX wieku, a nawet stare kafle piecowe.

Dzisiejsze cegiełki to już nie tylko styl retro, nie brakuje tutaj nowoczesnych kształtów. Tradycyjne fazki wiodą prym jednak nie brakuje na rynku również płaskich, nowoczesnych kafelek, które również wpisują się w najnowsze trendy.

Płytki ceramiczne – cegiełki stosujemy w łazienkach oraz kuchniach. Niezależnie czy jest to styl retro, czy też styl nowoczesny, kafelki o niewielkich kształtach pozwolą stworzyć w Twoim wnętrzu klimat, który je ociepli i nada mu charakteru oraz ponadczasowego klimatu.

PŁYTKI CEGIEŁKI Z FAZKĄ (WYPUKŁE)

Nasz przegląd zaczniemy od płytek, które są najdłużej w ofercie naszego sklepu i tak naprawdę wszystko się od nich zaczęło.

1. Kolekcja Mugat hiszpańskiego producenta Vives

Eleganckie płytki w połysku – ponadczasowy, elegancki styl. Doskonałe do kuchni jak i łazienki. Mugaty mają rozmiar 20 x 10 cm i występują w kolorach: Bianco (białym), Vanilla (waniliowym), Negro (czarnym), Mugat Marino (granatowym). Do kolekcji Mugat znajdziemy delikatne dekoracje w stylu retro w formie listewek. Kafelki Mugat można łączyć z matową podłogą Alaska Octogono w rozmiarze 31,6 x 31,6 cm bądź z płytkami Alaska i Negro w rozmiarze 20 x 20 cm.

Kolekcja Mugat Vives

Fot.1: Nowoczesna kuchnia z płytkami Mugat – Mugat Blanco, listwy Tarpan Blanco, Cubrecanto Blanco Brillo, Alaska Octogono oraz Taco Negro

Link do kolekcji Mugat

Kolekcja Mugat Vives

Fot. 2: Łazienka w stylu retro z płytkami Mugat –  Mugat Blanco, Mugat Marino, Alaska 20 x 20, Taco Negro, Tarpan Marino, Bonnard Marino

Link do kolekcji Mugat

2. Kolekcja Metro hiszpańskiego producenta Equipe Ceramicas.

Kafelki Metro producenta Equipe Ceramicas wyróżniają się na rynku szerokim wyborem rozmiarów oraz bogatą kolorystyką. Płytki Metro wyglądem przypominają Mugata producenta Vives, może są od nich delikatnie bardziej płaskie, ale jest to minimalna praktycznie nieznacząca różnica.

To, co wyróżnia Metro to przede wszystkim rozmiary i dostępność tzw. połówek.

Płytki Metro występują w rozmiarach: 7,5 x 15 cm; 10 x 20 cm; 5 x 20 cm; 5 x 15 cm; 7,5 x 30 cm dodatkowo do każdego z tych rozmiarów występują tzw. połówki, dzięki którym będą ładnie wyglądać zakończenia na naszych ścianach.
Ze wszystkich płytek – cegiełek, które przentujemy w naszym przeglądzie tylko kolekcja Metro producenta Equipe Ceramicas posiada takie połówki.

Kafelki te występują zarówno w połysku, jak i w matowej powierzchni. Kolory: Metro Blanco (białe), Metro Cream (kremowe), Metro Black (czarne), Metro Light Grey (jasny odcień szarości), Metro Dark Grey (ciemny odcień szarości), Metro Rosso (czerwone) oraz Metro Silver (kolor srebrny).

Kolekcja Metro producenta Equipe

Fot. 3: Nowoczesna łazienka z płytkami Metro Blanco Equipe Ceramicas z dekoracjami Metro Museum

 Kolekcja Metro producenta Equipe

Fot. 4: Łazienka w stylu retro z kafelkami Metro Cream Equipe Ceramicas

Link do kolekcji Metro

3. Kolekcja Zola hiszpańskiego producenta Vives

Zola to kolekcja matowa, biało – czarna. Zola blanco mate płytki 10 x 20 cm oraz

Zola negro mate płytki 10 x 20 cm. W serii jest duża ilośc listew i wałków dekoracyjnych.

Podłoga terakota Alaska 20 x 20 cm
i Negro 20 x 20 cm. Większośc kolekcji w ciągłej sprzedaży.

Kolekcja Zola producenta Vives
Fot. 5: Łazienka w stylu lat 20-tych XX wieku. W aranżacji zastosowano płytki: Zola Blanco, Zola Negro, Dekor Kwadraty Composicion Verlaine, Alaska 20 x 20 cm oraz Negro 20 x 20 cm.

Link do kolekcji Zola

4. Kolekcja Bissel hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Kafelki Bissel w rozmiarze 10 x 20 cm mają fazkę (cegiełkę) najbardziej zbliżoną do płytek Biselado z kolekcji Metro Ape Ceramiche. Czyli są bardziej płaskie od Mugatów, bardziej nowoczesne. Płytki Bissel dostepne są w pięciu kolorach: białym, kremowym, szarym, czerwonym i czarnym, a ich powierzchnia jest błyszcząca.

Kolekcja Bissel producenta Mainzu Ceramica

 Fot. 6: Łazienka w stylu klasycznym, użyte w aranżacji płytki: Bissel Blanco

Link do kolekcji Bissel

5.  Kolekcja Doric hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Kafelki Doric 10 x 20 cm w połysku wyglądem przypominające kamień naturalny np. marmur czy trawertyn. Wyróżniają się na rynku swoim charakterystycznym wyglądem oraz dekoracjami w stylu vintage. Płytki w połysku. Kształt cegiełki: płaska cegiełka

Opinia klienta o kolekcji Doric: “Każda kolekcja jest piękna, oryginalna…ale człowiek został stworzony do życia w zgodzie z naturą. I ta kolekcja nam to umożliwia, tak doskonale oddaje piękno naturalnych kamieni. W otoczeniu tych płytek odnajduję harmonie i są moją inspiracją do marzeń.”

Kolekcja Doric producenta Mainzu Ceramica

Fot. 7:  Łazienka w stylu vintage, w aranżacji wykorzystano płytki: Doric Blanco, Doric Red

Kolekcja Doric producenta Mainzu Ceramica

Fot. 8: Elegancka łazienka, w aranżacji wykorzystano płytki Doric Blanco oraz Doric Black

Link do kolekcji Doric

6. Kolekcja Metro hiszpańskiego producenta Geotiles

Hiszpańskie kafelki Metro producenta Geotiles różnią się od pozostałych płytek ponieważ ma rozmiar 20 x 60 cm a składa się z czterech cegiełek

w rozmiarze 10 x 30 cm. Są czysto białe w połysku.

Kolekcja Metro producenta Geotiles

Kafelki Geotiles mają nowoczesny wygląd i będą dobrze wyglądały zarówno w kuchni między blatem a szafkami, jak również w nowoczesnej łazience.

Bardzo ciekawe w kolekcji są dekoracje, które przedstawiają miasta świata.

Poniżej sześć różnych płytek, które mogą być u Państwa w opakowaniu płytek Geotiles Travel Blanco. Dekoracje są w kolorze biało-szarym, w połysku.

Kolekcja Metro producenta Geotiles

Kolekcja Metro producenta Geotiles

Link do kolekcji Metro

7. Kolekcja Tamoe polskiego producenta Paradyż

Jedyne w zestawieniu kafelki – cegiełki reprezentujące Polskę. Tamoe Paradyża to bardzo ciekawa kolekcja płytek w połysku, bardziej nowoczesna niż retro. Jeśli chodzi o cegiełkę Tamoe występuje w dwóch rodzajach powierzchni – Tamoe Ondulato – płaska płytka z nierówną (pogniecioną) powierzchnią oraz Tamoe płytka ścienna – kafel wypukły jednak z nieznaczącą fazką.

Czym różni sie Tamoe od płytek hiszpańskich? Jeśli chodzi o kolor bieli hiszpańskich płytek, zwłaszcza Mugatów, jest bardzo intensywna (jak kartka papieru), w przypadku Tamoe jest to bardziej ciepła biel, złamana.

Kafelki Tamoe występują w różnych rozmiarach: mamy tutaj kwadraty i prostokąty. Występuje tradycyjny rozmiar cegiełki 19,8 x 9,8 cm, jak i dłuższy 29,8 x 9,8 cm oraz kwadraty w rozmiarze 9,8 x 9,8 cm oraz 19,8 x 19,8 cm, które mogą służyć jako połówki do płytek w prostokącie, bądź mogą pełnić zupełnie indywidualną funkcję na naszej ścianie. Płytki Tamoe występują w sześciu kolorach ( biały, czarny, wrzos, lila, grafit, szary). Tamoe zdobią pyszne dekoracje kuchenne w rozmiarze 9,8 x 19,8 cm (przedstawiające m.in. ciastka oraz wytworne cappucino).

Kolekcja Tamoe producenta Paradyż

Fot. 9: Nowoczesny salon z płytkami Tamoe ondulato oraz z płytkami Tamoe płytka ścienna. Miks kolorów

Link do kolekcji Tamoe

PŁYTKI CEGIEŁKI PŁASKIE

Płytki – cegiełki płaskie tworzą nowoczesne wnętrze z ponadczasowym stylem. Płaskie cegiełki to doskonały wybór do łazienki bądź kuchni.

1. Kolekcja Evolution hiszpańskiego producenta Equipe Ceramicas

Płaskie cegiełki w różnych rozmiarach i kolorach. Biel czysta jak kartka papieru. Idealne do podłogi imitującej drewno bądź płytek Vives z kolekcji 1900 lub Vodevil. Dobrze będą też wyglądały w połączeniu z szarą bądź czarna podłogą. Takie płaskie kafelki to idealna baza dla naszego wnętrza. Styl nowoczesny bądź klasyczny.

Kolekcja Evolution producenta Equipe
Fot. 10: Blanco Brillo 7,5 x 15 cm oraz Metro Torello

 Link do kolekcji Evolution

2. Kolekcja Belgium hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Płaskie kafelki w rozmiarze 10 x 20 cm – styl vintage w połysku. Kolekcję wyróżniają przepiękne dekoracje. Kolekcja dekoracji z koniami, motywami kwiatowymi i wizerunkiem kobiet w stylu retro. Idealne do łazienki i kuchni w stylu vintage.

Kolekcja Belgium producenta Mainzu Ceramica
Fot. 11: Kafle Belgium Crema oraz Belgium Decor Rustic 1
Kolekcja Belgium producenta Mainzu Ceramica

Belgium Decor Perfume 20 x 10

Kolekcja Belgium producenta Mainzu Ceramica

Belgium Decor Brillant 20 x 10

3. Kolekcja Rivoli – hiszpańskiego producenta Vives

Płytki Rivoli w rozmiarze 10 x 20 cm w połysku to idealny wybór do nowoczesnej łazienki. Wyróżniają się na rynku cegiełek niesamowitą ferią barw. Kolekcja Rivoli wprowadza cegiełkę wzorzystą oraz z wytłaczanymi wzorami. Kolekcja Rivoli to w zdecydowanej większości cegiełka płaska jednak producent zrobił mały ukłon dla klasyki i wprowadził nowe kolory słynnych Mugatów – cegiełek wypukłych. Nowe kolory Mugata to niebieski, zielony i brązowy.

Kolekcja Rivoli producenta Vives

Fot. 12: Kreatywna łazienka. Produkty użyte w aranżacji: Mugat Celeste, Clichy Vaniliia

 Kolekcja Rivoli producenta Vives

Fot. 13: Kreatywna łazienka. W aranżacji wykorzystano płytki Soult Multicolor

 Kolekcja Rivoli producenta Vives

Fot. 14: Kreatywna łazienka. W aranżacji wykorzystano płytki Raspail Blanco

PODSUMOWANIE:

Największa cegiełka: Mugat producenta Vives.

Najbielsza: wszystkie płytki hiszpańskie z minimalną przewagą Mugat Blanco producenta Vives.

Najtańsza: Tamoe producenta Paradyż.