Płytki heksagonalne na Dekordia.pl

Heksagon to inaczej sześciokąt. Sześć boków i sześć kątów wewnętrznych. To kształt, który od pewnego czasu uwodzi architektów wnętrz i projektantów wzbudzając późniejszy zachwyt wśród klientów, którzy zdecydują się na płytki w kształcie plastra miodu. Na rynku nie brak zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów tego typu płytek. Do wyboru mamy płytki ścienne i podłogowe, jednokolorowe, wielokolorowe, ze wzorami graficznymi, gładkie i ze strukturą porowatą czy nawet efektem 3D. Dzięki tym płytkom nasze wnętrze nabiera wyjątkowego stylu. Możemy spotkać łączenia płytek heksagonalnych z prostokątnymi bądź kwadratowymi, gdzie mamy wrażenie, że heksagony wręcz wtapiają się w standardowe płytki. Zyskujemy wówczas bardzo interesujący efekt łączenia powierzchni. Płytki te pasują do każdego wnętrza w mieszkaniu a ich zastosowanie czy połączenie zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i gustu.

Płytki dostępne są w różnych wielkościach, zarówno większych zazwyczaj przeznaczonych na podłogę, jak mniejszych na ścianę czy też całkiem malutkich – elementów mozaik.

Mimo swojego kształtu płytki heksagonale są równie łatwe w układaniu jak prostokątne. Dzięki mieszaniu kolorów oraz ich nietypowemu kształtowi, nasze pomieszczenia zyskują niebywałą głębię, której nie osiągniemy przy użyciu standardowych płytek. Wyjątkowy wygląd zyskamy również dzięki połączeniu parkietu bądź paneli z takimi płytkami. Musimy jedynie zadbać o to, by ściśle do siebie przylegały oraz były na tym samym poziomie, szczególnie w przypadku łączenia z płytkami gresowymi zazwyczaj grubszymi od porcelanowych.

Poniżej przedstawiamy płytki o heksagonalnym kształcie dostępne w naszym sklepie. Podzieliliśmy je w zależności od powierzchni:

1. Heksagony jednokolorowe

Tubądzin, kolekcja Elementary

Tubądzin kolekcja Elementary

Paradyż, kolekcja Semir

Paradyż kolekcja Semir

Bestile, kolekcja Adagio

Bestile, kolekcja Adagio

Ape Ceramica, kolekcja Home

Ape Ceramica kolekcja Hexagon

Peronda, kolekcja Argila Origami

Peronda kolekcja Argila Origami

Carmen Ceramica Art, kolekcja Vintage

Carmen Ceramica kolekcja Vintage

2. Płytki z efektem 3D

Decus, kolekcja Hexagono Cuna

Decus kolekcja Hexagono Cuna

Decus, kolekcja Hexagono Piramidal

Decus kolekcja Hexagono Piramidal

3. Płytki ze wzorami graficznymi

Paradyż, kolekcja Scratch

Paradyż kolekcja Scratch

Peronda, kolekcja Argila Vezelay

Peronda kolekcja Argila Vezelay

Bestile, kolekcja Victoria

Bestile kolekcja Victoria

Vives, kolekcja Laverton

Vives kolekcja Laverton

 Vives, kolekcja Aston

Vives kolekcja Aston

Vives, kolekcja Rift

Vives kolekcja Rift

Vives, kolekcja Gamma

Vives kolekcja Gamma

4. Mozaiki heksagonalne

Dunin, kolekcja Arabesco

Dunin kolekcja Arabesco

Peronda, kolekcja Calm

Peronda kolekcja Calm