W każdym pomieszczeniu naturalnymi punktami, które przyciągają uwagę, są okna. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni okiennych to gwarancja zdecydowanej poprawy wystroju pokoju. Można to osiągnąć poprzez odpowiednio dobrane zasłony.

Rozwiązanie to ma jednak tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zasłony zasłaniają bowiem zazwyczaj nie tylko okna ale także ściany pod nimi, co sprawia wrażenie zmniejszenia wielkości pomieszczenia. Zimą stanowią barierę dla przedostawania się do pomieszczeń ciepła z grzejników, które zazwyczaj montuje się pod oknami. Zawsze są też miejscem gromadzenia się dużej ilości kurzu i alergenów.
Alternatywą dla tradycyjnych zasłon są: rolety oraz żaluzje plisowane nazywane często po prostu plisami.
Znajdziesz je na stronie roletyplus.pl.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi i ograniczają widoczność pomieszczeń z zewnątrz. Są także estetycznym dodatkiem do wystroju mieszkania. Łatwy sposób montażu oraz intuicyjny system obsługi sprawia, że ich codzienne użytkowanie staje się szybkie i wygodne. Nadają się do każdego typu okien, dlatego jest to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań.
Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin pozwala stworzyć spójną i estetyczną dekorację, komponującą się z wnętrzem. Wybierając materiał warto zwrócić uwagę na funkcję oraz charakter pomieszczenia, w którym będzie montowana roleta. Jasne, transparentne tkaniny optycznie powiększą, a także rozświetlą pokój. Z kolei w sypialniach, pokojach przeznaczonych do projekcji, warto zastosować tkaniny typu Blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza.
Interesującym pomysłem na zasłonięcie okien są rolety typu dzień – noc, które stanową ciekawą próbę połączenia zalet rolet z funkcjonalnością żaluzji. Wybierając je, mamy możliwość „regulacji” ilości światła wpadającego do wnętrza bez konieczności podciągania rolety.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to modne i bardzo eleganckie dekoracje okienne, które obsługuje się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego lub elektrycznie (na wyłącznik, za pomocą pilota lub włączając w system inteligentnego sterowania domem). Efektowne fałdy powstające po podciągnięciu rolet doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach.
Decydując się na rolety rzymskie mamy również możliwość dobrania wykonanych z tego samego materiału poduszek. Wykorzystanie jednego motywu w dekorowaniu, zapewni gustowne wykończenie całego wnętrza. Można również zdecydować się na kolory ze sobą kontrastujące, w zależności od sposobu aranżowania.

Plisy

Żaluzje plisowane potocznie określane jako “plisy”, stanowią jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych. Umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach (trapezy, trójkąty, wielokąty, półkola).
Dzięki plisom przesłonisz dowolnie wybrany fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Zmiana położenia może odbywać się na kilka sposobów. Ciekawym rozwiązaniem są żaluzje obsługiwane za pomocą uchwytów zlokalizowanych na górnej i dolnej rynnie sterującej. Popularne są również systemy, które wykorzystują sznurek oraz łańcuszek koralikowy. Osoby ceniące komfort i wygodę użytkowania zaciekawią plisy wyposażone w mechanizm sprężynowy lub elektryczny.

Wśród zalet produktu należy wymienić płynne sterowanie, a także możliwość precyzyjnego zatrzymania osłony w dowolnym położeniu. Ponadto plisy pozwalają na zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Szeroka gama materiałów: transparentnych, półprzezroczystych i zaciemniających pozwoli dopasować osłonę do funkcji pomieszczenia.

Zwinięte żaluzje plisowane zajmują niewielką powierzchnię okna. Dzięki temu wnętrze może być widne i odpowiednio nasłonecznione, niezależnie od gramatury wybranego materiału.
Duży wybór plis, zasłon rzymskich oraz rolet materiałowych znajdziesz na roletyplus.pl.