Zostaw swój numer* a nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie w pierwszej kolejności.

Pamiętaj, że pracujemy:
poniedziałek - piątek: od 8 do 17
sobota: od 8 do 14

* oddzwaniamy tylko na numery zarejestrowane w Polsceimię i nazwisko*
numer telefonu*
temat rozmowy*

      

Przegląd cegiełek na Dekordia.pl

Płytki, cegiełki są hitem sprzedaży w naszym sklepie. Jeszcze nie tak dawno sprzedawaliśmy płytki - cegiełki dwóch producentów, teraz kolekcji takich właśnie kafelek mamy w ofercie 11 i za chwilę pewnie przybędą nastepne.

Kafelki - cegiełki to rodzaj płytek ceramicznych o małych rozmiarach zazwyczaj z charakterystyczną fazką, które delikatnie przypominają nam klimat lat 20-tych XX wieku a nawet stare kafle piecowe.

Dzisiejsze cegiełki to już nie tylko styl retro, nie brakuje tutaj nowoczesnych kształtów. Tradycyjne fazki wiodą prym jednak nie brakuje na rynku również płaskich, nowoczesnych kafelek, które również wpisują się w najnowsze trendy.

Płytki ceramiczne - cegiełki stosujemy w łazienkach oraz kuchniach. Niezależnie czy jest to styl retro, czy też styl nowoczesny kafelki o niewielkich kształtach pozwolą stworzyć w Twoim wnętrzu klimat, który ociepli Twoje wnętrze i nada mu charakteru oraz ponadczasowego klimatu.

PŁYTKI CEGIEŁKI Z FAZKĄ ( WYPUKŁE)

 

Nasz przegląd zaczniemy od płytek, które są najdłużej w ofercie naszego sklepu i tak naprawdę wszystko się od nich zaczęło.

1. Kolekcja Mugat hiszpańskiego producenta Vives.

Eleganckie płytki w połysku - ponadczasowy, elegancki styl. Doskonałe do kuchni jak i łazienki. Mugaty mają rozmiar 20 x 10 i występują w kolorach: Bianco (białym), Waniliowym (vainilla), Negro ( czarnym), Mugat Marino (granatowym). Do kolekcji Mugat znajdziemy delikatne dekoracje w stylu retro w formie listewek. Kafelki Mugat można łączyć z matową podłogą Alaska Octogono w rozmiarze 31,6 x 31,6 bądź z płytkami Alaska i Negro w rozmiarze 20 x 20.

 

Fot.1 Nowoczesna kuchnia z Płytkami Mugat - Mugat Blanco, listwy Tarpan Blanco, Cubrecanto Blanco Brillo, Alaska Octogono oraz Taco Negro

 Link do kolekcji Mugat

Fot. 2 Łazienka w stylu retro z płytkami Mugat -  Mugat Blanco, Mugat Marino, Alaska 20 x 20, Taco Negro, Tarpan Marino, Bonnard Marino

 Link do kolekcji Mugat

Dostępność płytek Mugat w sklepie Dekordia:

Mugat Blanco, Mugat Cream, Mugat Negro - na stanach magazynowych w Lublinie. Czas realizacji zamówienia około 3 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty

Podłoga Alaska Octogono oraz Alaska 20 x 20 oraz Negro 20 x 20, dekoracje w kolorze białym również w stałej ofercie

Cena płytek Mugat Blanco - 82 zł/ m2

2. Kolekcja Metro hiszpańskiego producenta Equipe Ceramicas

Kafelki Metro producenta Equipe Ceramicas wyróżniają się na rynku szerokim wyborem rozmiarów oraz bogatą kolorystyką. Płytki Metro wyglądem przypominają Mugata producenta Vives, może są od nich delikatnie bardziej płaskie ale jest to minimalna praktycznie nieznacząca różnica.

To, co wyróżnia Metro to przede wszystkim rozmiary i dostępność tzw. połówek. Płytki Metro występują w rozmiarach: 7,5 x 15; 10 x 20; 5 x 20; 5 x 15; 7,5 x 30 dodatkowo do każdego z tych rozmiarów występują tzw połówki, dzięki którym będą ładnie wyglądać zakończenia na naszych ścianach. Ze wszystkich płytek - cegiełek, które przentujemy w naszym przeglądzie tylko kolekcja Metro producenta Equipe Ceramicas posiada takie połówki.

Kafelki te, występują zarówno w połysku jak i w matowej powierzchni. Kolory: Metro Blanco (białe), Metro Cream (kremowe), Metro Black (czarne), Metro Light Grey (jasny odcień szarości), Metro Dark Grey ( ciemny odcień szarości), Metro Rosso (czerwone) oraz Metro Silver ( kolor srebrny). Dekoracje do tej kolekcji to zarówno delikatne listewki takie jak Metro Torello jak i płytki dekoracyjne Metro Museum ( w różnych rozmiarach) oraz Metro Patchwork

Dostępność płytek Metro producenta Equipe Ceramicas w sklepie Dekordia:  płytki Metro Blanco w rozmiarze 7,5 x 15 w połysku oraz Metro Cream 7,5 x 15 dostępne od ręki w magazynie w Lublinie. Wszystkie inne na zamówienie - czas realizacji zamówienia ok. 14 dni roboczych.

Cena płytek Metro white 89.99 zł/ m2

Fot. 3 Nowoczesna łazienka z płytkami Metro Blanco Equipe Ceramicas z dekoracjami Metro Museum

 Link do kolekcji Metro producenta Equipe Ceramicas

 

Fot. 4 Łazienka w stylu retro z kafelkami Metro Cream Equipe Ceramicas

 Link do kolekcji Metro producenta Equipe Ceramicas

 

3. Kolekcja Zola hiszpańskiego producenta Vives

Zola to kolekcja matowa, biało - czarna. Zola blanco mate płytki 10/20cm oraz Zola negro mate płytki 10/20 cm. W serii jest duża ilośc listew i wałków dekoracyjnych. Podłoga terakota Alaska 20/20cm i Negro 20/20cm. Większośc kolekcji w ciągłej sprzedaży.

Dostępność: płytki powinny być dostępne na stanie magazynowym w Lublinie. O konretne ilości proszę pytać.

Cena płytek Zola Blanco 10 x 20 - 93,04 zł/ m2

Fot. 5 Łazienka w stylu lat 20-tych XX wieku. W aranżacji zastosowano płytki: Zola Blanco, Zola Negro, Dekor Kwadraty Composicion Verlaine, Alaska 20 x 20 oraz Negro 20 x 20

Link do kolekcji Zola producenta Vives

 

4. Kolekcja Metro hiszpańskiego producenta Ape Ceramiche

Płytki Metro Biselado są zdecydowanie bardziej płaskie niż wszystkie cegiełki z kolekcji powyżej. Biselado Ape Ceramiche są bardziej nowoczesne. Doskonałe do kuchni jak i łazienki.

Cegiełki Ape o nazwie Bisealdo występują w sześciu kolorach: białym, czerwonym, czarnym, kremowym, beżowym oraz w jasno brązowym. Do kolekcji można dokupić wiele ciekawych dekoracji.

Dostępność: Biselado Blanco, Biselado Marfil oraz listwy dekoracyjne do kolekcji - dostępne od ręki w Polsce. Czas realizacji zamówienia ok 3 dni roboczych. Pozostałe produkty na zamówienie z Hiszpanii - czas realizacji zamówienia 2-3 tygodnie

Cena: Biselado Blanco Brillo: 75,25 zł/ m2

Fot. 6 Kuchnia w stylu nowoczesnym, płytki użyte w aranżacji: Biselado Blanco Brillo, Decor Apium Blanco, Decor Alium Blanco, Decor Casia Blanco, London Blanco, Zocalo blanco.

Link do kolekcji Metro producenta Ape Ceramiche

 

Fot. 7 Łazienka w stylu klasycznym, użyte płytki: Biselado Arena Brillo, Fayette Arena, Leader I Arena, Leader II Arena, Leader III Arena oraz płytki podłogowe Arena Brillo

Link do kolekcji Metro producenta Ape Ceramiche

 

5. Kolekcja Bissel hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Kafelki Bissel w rozmiarze 10 x 20 cm mają fazkę (cegiełkę) najbardziej zbliżoną do płytek Biselado z kolekcji Metro Ape Ceramiche. Czyli są bardziej płaskie od Mugatów, bardziej nowoczesne. Płytki Bissel dostepne są w pięciu kolorach: białym, kremowym, szarym, czerwonym i czarnym. Płytki Bissel mają połysk.

Dostępność: płytki Bissel dostępne w Polsce od ręki. Czas realizacji zamówienia około 3-4 dni roboczych

Cena: Bissel Blanco 73,23 zł/ m2

 

 Fot. 8 Łazienka w stylu klasycznym, użyte w aranżacji płytki: Bissel Blanco

Link do kolekcji Bissel producenta Mainzu Ceramica

 

6.  Kolekcja Doric hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Kafelki Doric 10 x 20 w połysku wyglądem przypominające kamień naturalny np. marmur czy trawertyn. Wyróżniają się na rynku swoim charakterystycznym wyglądem oraz dekoracjami w stylu vintage. Płytki w połysku. Kształt cegiełki: płaska cegiełka

Opinia klienta o kolekcji Doric: Każda kolekcja jest piękna,inna ,oryginalna...ale człowiek został stworzony do życia w zgodzie z naturą.I ta kolekcja nam to umożliwia , tak doskonale oddaje piękno naturalnych kamieni.W otoczeniu tych płytek odnajduję harmonie i są moją inspiracją do marzeń

Dostępność: Płytki Doric Beige oraz Doric Imperial powinny być na stane magazynowym w Polsce. Czas realizacji zamówienia 3-5 dni roboczych. Pozostałe płytki z kolekcji czas realizacji zamówienia około 3 tygodni

Cena: Doric Beige - 89,03 zł/ m2

Fot. 9  Łazienka w stylu vintage, w aranżacji wykorzystano płytki: Doric Blanco, Doric Red

Link do kolekcji Doric producenta Mainzu Ceramica

 

Fot. 10 Elegancka łazienka, w aranżacji wykorzystano płytki Doric Blanco oraz Doric Black

Link do kolekcji Doric producenta Mainzu Ceramica

 

7. Kolekcja Metro hiszpańskiego producenta Geotiles

Hiszpańskie kafelki Metro producenta Geotiles różnią się od pozostałych płytek ponieważ ma rozmiar 20 x 60 cm a składa się z czterech cegiełek w rozmiarze 10 x 30 cm. Są czysto biało w połysku.

Kafelki Geotiles mają nowoczesny wygląd i będą dobrze wyglądały zarówno w kuchni między blatem a szafkami jak również w nowoczesnej łazience. Bardzo ciekawe w kolekcji są dekoracje, które przedstawiają miasta świata. Poniżej sześć różnych płytek, które mogą być u Państwa w opakowaniu płytek Geotiles Travel Blanco. Dekoracje są w kolorze biało-szarym, w połysku.

Dostępność: Płytki są dostępne w Polsce. Czas realizacji zamówienia 3 dni robocze

Cena: Metro Blanco - 75,01 zł/ m2, dekoracje Metro Travel - 77 zł/ m2

 

Link do kolekcji Metro producenta Geotiles

 

8. Kolekcja Tamoe polskiego producenta Paradyż

Jedyne w zestawieniu kafelki - cegiełki reprezentujące Polskę. Tamoe Paradyża to bardzo ciekawa kolekcja płytek w połysku, bardziej nowoczesna niż retro. Jeśli chodzi o cegiełkę Tamoe występuje w dwóch rodzajach powierzchni - Tamoe Ondulato - płaska płytka z nierówną ( pogniecioną) powierzchnią oraz Tamoe płytka ścienna - kafel wypukły jednak z nieznaczącą fazką.

Czym różni sie Tamoe od płytek hiszpańskich ? Jeśli chodzi o kolor biel hiszpańskich płytek, zwłaszcza Mugatów jest bardzo intensywna ( jak kartka papieru), w przypadku Tamoe jest to bardziej ciepła biel, złamana.

Kafelki Tamoe występują w różnych rozmiarach: mamy tutaj kwadraty i prostokąty. Występuje tradycyjny rozmiar cegiełki 19,8 x 9,8 jak i dłuższy 29,8 x 9,8 cm oraz kwadraty w rozmiarze 9,8 x 9,8 oraz 19,8 x 19,8, które mogą służyć jako połówki do płytek w prodtokącie bądź mogą pełnić zupełnie indywidualną funkcję na naszej ścianie. Płytki Tamoe występują w sześciu kolorach ( biały, czarny, wrzos, lila, grafit, szary). Tamoe zdobią pyszne dekoracje kuchenne w rozmiarze 9,8 x 19,8 ( przedstawiające m.in ciastka oraz wytworne cappucino).

Dostępność: Tamoe zazwyczaj są dostępne. Czas realizacji zamówienia ok 3 dni roboczych.

Cena:  Tamoe Bianco 9,8 x 19,8 - 55, 02 zł / m2

Fot. 12 Nowoczesny salon z płytkami Tamoe ondulato oraz z płytkami Tamoe płytka ścienna. Miks kolorów

Link do kolekcji Tamoe producenta Paradyż

 

PŁYTKI CEGIEŁKI PŁASKIE

 

Płytki - cegiełki płaskie tworzą nowoczesne wnętrze z ponadczasowym stylem. Płaskie cegiełki to doskonały wybór do łazienki bądź kuchni.

1. Kolekcja Evolution hiszpańskiego producenta Equipe Ceramicas

Płaskie cegiełki w różnych rozmiarach i kolorach. Biel czysta jak kartka papieru. Idealne do podłogi imitującej drewno bądź płytek Vives z kolekcji 1900 lub Vodevil. Dobrze będą, też wyglądały w połączeniu z szarą bądź czarna podłogą. Takie płaskie kafelki to idealna baza dla naszego wnętrza. Styl nowoczesny bądź klasyczny.

Dostępność: białe płytki Blanco Brillo 7,5 x 15 cm oraz listwy Metro Torello - dostepne od ręki w magazynie w Lublinie. Pozostałe na zamówienie, czas oczekiwania około 2-3 tygodnie

Cena: Blanco Brillo - 7,5 x 15 cm - 104,5 zł/ m2

Fot. 13 Blanco Brillo 7,5 x 15 cm oraz Metro Torello

 Link do kolekcji Evolution producenta Equipe Ceramicas

 

2. Kolekcja Belgium hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Płaskie kafelki w rozmiarze 10 x 20 - styl vintage w połysku. Kolekcję wyróżniają przepiękne dekoracje. Kolekcja dekoracji z koniami, motywami kwiatowymi i wizerunkiem kobiet w stylu retro.

Idealne do łazienki i kuchni w stylu vintage.

Dostępność: Płytka podstawowa powinna być dostępna w magazynie w Polsce. Czas realizacji zamówienia 3-7 dni roboczych. Dekoracje na indywidualne zamówienie z Hiszpanii - czas oczekiwania ok 3 tygodni.

Cena: Belgium Crema 20 x 10 - 89,03 zł/ m2

Fot. 14. Kafle Belgium Crema oraz Belgium Decor Rustic 1

Belgium Decor Perfume 20 x 10

Belgium Decor Brillant 20 x 10

 

 

3. Kolekcja Creta hiszpańskiego producenta Mainzu Ceramica

Kolekcja Creta to proste kafelki w kolorach ziemi w rozmiarze 20 x 10. Klasyczne, idealne do łazienki i kuchni.

Dostępność: na zamówienie z Hiszpanii, czas oczekiwania około 21 dni

Cena:  Creta Crema - 112,18 zł/ m2

Fot. 15.  Łazienka w stylu klasycznym, w aranżacji wykorzystano płytki: Creta Crema oraz Creta Moka

Link do kolekcji Creta Mainzu Ceramica

 

4. Kolekcja Rivoli - hiszpańskiego producenta Vives

Płytki Rivoli w rozmiarze 10 x 20 w połysku to idealny wybór do nowoczesnej łazienki. Wyróżniają się na rynku cegiełek niesamowitą ferią barw. Kolekcja Rivoli wprowadza cegiełkę wzorzystą oraz z wytłaczanymi wzorami. Kolekcja Rivoli to w zdecydowanej większości cegiełka płaska jednak producent zrobił mały ukłon dla klasyki i wprowadził nowe kolory słynnych Mugatów - cegiełek wypukłych. Nowe kolory Mugata to niebieski, zielony i brązowy.

Dostępność płytek z kolekcji Rivoli: na zamówienie z Hiszpanii, czas oczekiwania około 21 dni

Cena: Rivoli Oliva - cena 97,54

 

Fot. 16. Kreatywna łazienka. Produkty użyte w aranżacji: Mugat Celeste, Clichy Vaniliia

 

Fot. 17 Kreatywna łazienka. W aranżacji wykorzystano płytki Soult Multicolor

 

Fot. 18 Kreatywna łazienka. W aranżacji wykorzystano płytki Raspail Blanco

 

PODSUMOWANIE:

Największa cegiełka: - Mugat producenta Vives

Najbielsza - Wszystkie płytki hiszpańskie z minimalną przewagą Mugat Blanco producenta Vives

Najtańsza - Tamoe producenta Paradyż

 

 

Udostępnij


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Nazwa uzytkownika

    2014-04-06 23:27:13

    Aga-ta
    napisał:

    Piękny przegląd kaflowych kolekcji :-) Zachwycające!

Ostatnio dodana galeria

Zobacz ostatnio dodaną galerię. Oddaj swój głos, komentuj i wymieniaj się uwagami z innymi użytkownikami.

szybki transport
TRAVIATA TUBĄ...

Pomysł na mieszkanie

Inspiruj się mieszkaniami zaprojektowanymi przez najlepszych projektantów

Czytaj całość

Ostatnio komentowana galeria

Zobacz jaki komentarz dodano do tej galerii.

Częstochowa
AMICHE

Galeria laureata

Pokój Kubola wygrał w naszym konkursie Pokój dziecięcy.

Kubuś z rodzicami wygrał zakupy o wartości 1000 zł.

Czytaj całość