Zostaw swój numer* a nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie w pierwszej kolejności.

Pamiętaj, że pracujemy:
poniedziałek - piątek: od 8 do 17
sobota: od 8 do 14

* oddzwaniamy tylko na numery zarejestrowane w Polsceimię i nazwisko*
numer telefonu*
temat rozmowy*

      

Jakie kolory powinny dominować w naszych wnętrzach?

Jakie kolory powinny dominować w naszych wnętrzach?


Nie trzeba mieć fachowej wiedzy przy dobieraniu kolorów do wnętrz, należy po prostu kierować się pewnymi zasadami, które będą pomocne przy dobieraniu kolorystyki.  Kolorystyka ma duży wpływ na nasze samopoczucie, może zapewnić wspaniałe wrażenia i doznania lub przyczynić się do porażki, złego samopoczucia, rozdrażnienia i uczucia totalnego bezguścia.

Przygoda z kolorami wymaga sporej wiedzy i wyczucia. Kolory odgrywają decydującą rolę w odbiorze i postrzeganiu wnętrza, tworzą swoisty i niepowtarzalny klimat i przesądzając o jego indywidualnym charakterze naszego wnętrza.  Wybór pasujących barw oraz uzyskanie idealnego odcienia pochłania dużo cennego czasu.

W mieszkaniu kolor ma swoje określone zadanie, każdy kolor powinien podkreślać przeznaczenie pomieszczenia. W sypialni preferowane będą kolory spokojne, stonowane, pastelowe, w salonie można już bardziej eksperymentować z kolorami.  Zupełnie inne kolory powinny dominować w kuchni, bo są kolory, które z całą pewnością wzmagają apetyt, mowa tutaj o kolorze czerwonym, zaś w gabinecie powinny dominować inne kolory, które dobrze będą wpływać na pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Kolor ma również za zadanie ujmować swoją niebanalnością oraz powinien budzić pozytywne skojarzenia. Dobrze dobrane kolory będą oddziaływać na nasze zmysły, samopoczucie i na psychikę, powinny działać niczym balsam dla duszy. Warto przed rozpoczęciem doboru kolorystyki zapoznać się ze znaczeniem kolorów z ich oddziaływaniem na ludzi. Poznać skojarzenia jakie dany kolor może budzić.

Paleta barw. Źródło - kreisel.pl


Znaczenie kolorów:


Zielony kolor postrzegany jest bardzo pozytywnie, działa uspokajająco, relaksująco. Zapewne będzie przyczyniał się do odpoczynku, będzie miał wpływ na zdrowy sen. Jest to symbol spokoju, nadziei równowagi i skupienia. Kolor zielony związany jest z zaufaniem nadzieją, niewinnością oraz ze świeżością. Zapewne ten kolor najlepiej będzie sprawdzał się w łazience, biblioteczce lub w przedpokoju.

Sypialnia naszego użytkownika Bartosza S


Czerwony kolor zapewne optycznie zmniejsza optycznie każde pomieszczenie, kolor ten wzmaga aktywność fizyczną. Kolor ten będzie bardziej zalecany śpiochom oraz ludziom apatycznym z całą   pewnością nie będzie się nadawał dla ludzi nadpobudliwych, nerwowych. W pomieszczeniach świetnie się sprawdza w postaci dodatków wnętrza, jednak jako kolor całych ścian nie jest dobrym rozwiązaniem. Zapewne świetnie sprawdzi się w przedpokoju, holu a również w salonie.

Kuchnia użytkowniczki ManneQueen


Żółty to kolor bardzo optymistyczny przywołujący bardzo pozytywne emocje, kolor radości, szczęścia. Rozświetli i rozjaśni nawet najbardziej ponure pomieszczenia. Jest wręcz idealny dla ludzi spokojnych. Kolor żółty dodaje energii,  pewności siebie, ożywia, rozwesela a co najważniejsze stymuluje pracę mózgu, może mieć pozytywny wpływ na pamięć i koncentrację, dlatego szczególnie zalecany jest do pokoi dziecinnych a także do kuchni i do jadalni.
Pomarańczowy  w zasadzie ma podobne  właściwości i  znaczenie jak kolor żółty. Kolor ten pobudza, dodaje optymizmu ale należy pamiętać, że wzmaga apetyt, więc nie jest mile widziany w kuchni. Pojawia się w restauracjach, dzięki temu klienci pozostawiają w lokalach więcej pieniędzy. W ujęciu symbolicznym kolor oznacza radość, słońce, władzę a nawet pychę.

Łazienka użytkowniczki Maja


Niebieski  kojarzy się z niebem, błogością, niebiańskim spokojem, kolor uspokaja, koi zmysły, więc przyczynia się do zdrowego snu i łatwego zasypiania. Również stymuluje umysł do pracy, nauki, poprawia koncentrację. Jest wprost idealny dla ludzi nerwowych i agresywnych. Kolor niebieski hamuje łaknienie, nie jest więc wskazany dla niejadków. Kolor ten optycznie powiększa pomieszczenie. Nie jest wskazany jako kolor dominujący w kuchni i jadalni z całą pewnością sprawdzi się w sypialni.

Aranżacja łazienki Opoczno, płytki Euforia


Fioletowy ten kolor wskazany jest zwłaszcza dla ludzi kreatywnych, ponieważ ma duży wpływ na twórczość, pobudza wyobraźnię, stymuluje do działania. Nie jest przeznaczony również dla ludzi mających problem z nawiązaniem kontaktów interpersonalnych oraz dla ludzi przewrażliwionych, którzy mają niską samoocenę. Pozytywnie stymuluje układ nerwowy. Sprawdza się w salonach zwłaszcza w sąsiedztwie koloru żółtego, fioletowego.

Łazienka użytkownika  .

Biały to kolor czystości, niewinności jest kolorem neutralnym we wnętrzach jest utożsamiany z elegancją, nowoczesnością i minimalizmem . Kolor ten jak żaden Inn świetnie się komponuje z praktycznie każdym innym kolorem we wnętrzach. Jest wręcz idealny do nowoczesnych pomieszczeń urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Idealnie sprawdza się w salonach.

Kuchnia użytkownika Akcent

Autor artykułu: Agnieszka Partyka

Udostępnij


Dodaj komentarz

Komentarze

 • Nazwa uzytkownika

  2016-05-28 02:46:49

  Edward61
  napisał:

  Świetnie rozplanowane mieszkanie.

 • Nazwa uzytkownika

  2015-04-17 13:34:21

  beata z stylowo
  napisał:

  Kuchnia w kolorze białym jest przepiękna , mogłabym taką mieć.

 • Nazwa uzytkownika

  2012-03-09 11:14:57

  M
  napisał:

  ooo :] moja kuchnia ... Trzeba również pamietac ze oprócz koloru ważny jest funkcjonalizm... i np male pomieszczenia rozswietlac i powiekszac jasnymi kolorami :]

Najnowsza galeria

Zobacz ostatnio dodaną galerię. Oddaj swój głos, komentuj i wymieniaj się uwagami z innymi użytkownikami.

Kielce
TRAVIATA TUBĄ...

Zostań redaktorem

Zostań redaktorem, pisz porady dla naszych użytkowników i stwórz razem z nami portal dla domu marzeń. Każda Twoja opublikowana porada to 50 dodatkowych punktów na Twoim koncie DekorPremium.

Czytaj całość

Ostatnio komentowana

Zobacz jaki komentarz dodano do tej galerii.

Gliwice
AMICHE

Z największą ilością głosów

Sprawdź jaka galeria otrzymała najwięcej głosów w ciągu ostatnich 30 dni.

tanie
wyjątkowy dom

Galerie z naszymi produktami

Zobacz jak wyglądają nasze produkty w mieszkaniach naszych użytkowników.

szybki transport
SZYK