Zostaw swój numer* a nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie w pierwszej kolejności.

Pamiętaj, że pracujemy:
poniedziałek - piątek: od 8 do 17
sobota: od 8 do 14

* oddzwaniamy tylko na numery zarejestrowane w Polsceimię i nazwisko*
numer telefonu*
temat rozmowy*

      

Jakie baterie do łazienki

Ważnym, choć na pierwszy rzut oka mało zauważalnym elementem wyposażenia łazienki są baterie – wannowe, prysznicowe, umywalkowe oraz bidetowe.

Baterie umywalkowe oraz bidetowe mają stworzyć odpowiedni strumień wody o żądanej ciepłocie, baterie wannowe (i prysznicowe) zaś służą nie tylko do napełniania wanny, ale umożliwiają również wzięcie natrysku. Baterie wannowe skaładają się z wylewki oraz zaworu do podłączenia węża natrysku.

Najpopularniejsze są klasyczne baterie chromowane, dostępne są także baterie kolorowe - białe, czarne czy czerwone. Zaletą "kolorowych" baterii jest łatwość ich utrzymania w czystości - na ich powierzchni wszelkie osady czy zanieczyszczenia są mniej widoczne.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów baterii. Najpopularniejsze są nadal tanie baterie standardowe - dwuuchwytowe. Baterie takie są wyposażone w dwa kurki, oddzielnie regulujące strumień wody zimnej oraz gorącej.

Ze względu na wygodę oraz większą trwałość i niezawodność coraz większą popularność zdobywają jednak baterie jednouchwytowe. W bateriach tych zarówno temperaturę jak i strumień ustala się jednym ruchem ręki - ustawiając w odpowiednim położeniu pojedynczą dźwignię. Do baterii tych jest doprowadzana woda zimna i ciepła, regulację temperatury uzyskuje się poprzez zmianę położenia uchwytu w poziomie, regulacja intensywności strumienia następuje zaś poprzez odpowiednie ustawienie dźwigni uchwytu w pionie. Baterie jednouchwytowe nie mają części ruchomych i wewnętrznych uszczelnień gumowych, będących źródłem przecieków.

Opłacalnym zakupem mogą okazać się baterie termostatyczne. Baterie te posiadają wbudowany termostat, który poprzez odpowiednie mieszanie gorącej i zimnej wody stabilizuje jej temperaturę. Baterie te pozwalają na dokładne ustawienie temperatury ciepłej wody, co zapobiega jej nadmiernemu zużyciu. Wybór takiej baterii może być szczególnie opłacalny, gdy mamy zainstalowany licznik zużycia gorącej wody - dzięki precyzyjnej regulacji temperatury wody możemy ograniczyć jej zużycie. Baterie termostatyczne dobrze współpracują również z gazowymi podgrzewaczami wody zaopatrzonymi w automatyczną regulację temperatury wody, przy podgrzewaczach z regulacją ręczną mogą wystąpić pewne problemy.

Kupując baterię należy zwrócić uwagę na cenę i dostępność części zamiennych oraz serwis gwarancyjny (szczególnie w przypadku baterii termostatycznych).

Źródło: www.kolo.com.pl

Udostępnij


Dodaj komentarz

Komentarze

 • Nazwa uzytkownika

  2015-04-07 14:56:12

  beata z stylowo
  napisał:

  Ja wiem czy taki ciężki mi się podobają te proste w stylu nowoczesnym. Mam już swoją wymarzną.

 • Nazwa uzytkownika

  2011-12-15 11:29:07

  JOANNA W
  napisał:

  jest duży wybór baterii w sklepach oraz internecie...aż czasami ciężko wybrać tą jedyną z pośród wielu tysięcy różnych... sama jestem przed zakupem baterii i czeka mnie ciężka decyzja

 • Nazwa uzytkownika

  2011-12-06 17:48:20

  Daniel
  napisał:

  Nowoczesne baterie są nie tylko piękne i estetycznie wykonane, producenci zwracają też uwagę na mniejsze zużycie wody.

 • Nazwa uzytkownika

  2011-10-11 15:03:55

  petronella
  napisał:

  baterie w łazience tez odgrywają wazna rolę:)) mi się osobiscie podobaja takie duże nietypowe, ale wiadomo nie do każdej takiej pasują:)) no i przede wszytskim dbac o nie odpowiednimi środkami:)) aby lśniły i były bez zarazków, osadów itp i aby ich nie zniszczyć:))

 • Nazwa uzytkownika

  2011-10-03 18:26:50

  Marika
  napisał:

  Kupując baterię powinniśmy zwrócić uwagę przezde wszystkim na wygląd, bo ważne jest, aby elementy nam się podobały. Istotna jest jednak także cena - nie zawsze, ale zazwyczaj to, co tanie jest nie dobre jakościowo. Jestem zwolenniczką kupowania droższych rzeczy do domu, bo na dłużej nam wystarczają.

 • Nazwa uzytkownika

  2011-09-27 21:54:46

  majanka
  napisał:

  Zgadzam się, że warto kupić baterię droższą i zarazem lepszą, ale o taki sprzęt trzeba też dbać odpowiednimi środkami, zeby nie zrobił się na nich nalot od kamienia lub żeby nie sczernialy. Wczoraj cały wieczór szorowałam łazienkę - wiem co mówię ;-)

 • Nazwa uzytkownika

  2011-09-08 22:41:24

  Chewille
  napisał:

  baterie termostatyczne sprawdzą się świetnie w łazienkach dla dzieci. Ustawiając automatycznie temperaturę wody mamy pewność , ze nasza pociecha nie poparzy rąk ani nie umyje czy raczej nie domyje ich w zimnej wodzie. Baterię należy także dopasować do stylu łazienki, płytek.

 • Nazwa uzytkownika

  2011-09-03 13:01:01

  natasza
  napisał:

  moim zdaniem to warto jest raz zainwstować w baterię i kupić droższą ale i lepszą. w tych zwykłych tandetach to uszczelki zaraz się psują przeciekają i tzreba wymieniać.

Ostatnio dodana galeria

Zobacz ostatnio dodaną galerię. Oddaj swój głos, komentuj i wymieniaj się uwagami z innymi użytkownikami.

cena
Łazienka Skan...

Pomysł na mieszkanie

Inspiruj się mieszkaniami zaprojektowanymi przez najlepszych projektantów

Czytaj całość

Ostatnio komentowana galeria

Zobacz jaki komentarz dodano do tej galerii.

Szczecin
AMICHE

Galeria laureata

Pokój Kubola wygrał w naszym konkursie Pokój dziecięcy.

Kubuś z rodzicami wygrał zakupy o wartości 1000 zł.

Czytaj całość